تکریم مسافر و دادن حق به وی از ویژگیهای اعتقادی ماست
تعداد بازدید تعداد بازدید: 546 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:00 ق.ظ، چهارشنبه، 7 اسفند، سال 1392 نظرات بدون نظر

رمضانعلی الیاسی گفت: امنیت مؤلفه اصلی سفر می باشد که باید بر مراقبت و تأمین آن در ایام نوروز در شهرستان کردکوی تلاش کنیم.

safar-1به گزارش خبرنگار رادکانا، اولین جلسه ستاد هماهنگی تسهیلات سفرهای نوروزی به ریاست رمضانعلی الیاسی فرماندار کردکوی و باحضور روسای ادارات این ستاد در فرمانداری کردکوی برگزار شد.

رمضانعلی الیاسی، ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتها و اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه های اجرایی عضو ستاد در ایام و سال های گذشته به جهت کسب رتبه های اول در تسهیلات سفر و مناسبتهای دیگر، موضوع ستاد را از دو منظر تکلیف دینی، شرعی و تکلیف اداری مورد اهمیت دانست و با اشاره به تاکید استاندار افزود: تکریم مسافر و دادن حق به وی از ویژگیهای اعتقادی ماست و همچنین در ماندگاری مسافر در استان و شهرستان بسیار موثر خواهد بود.

فرماندار کردکوی با اشاره به نقش کلیدی شهردار و شهرداری در میزبانی از مسافرین سه نقطه جغرافیایی این شهر، پارک جنگلی امام رضا (ع)، مسجد بین راهی حضرت امام (ره) و پارک شهر را از نقاط با اهمیت دانست که شهرداری باید با جدیت در رفع نواقص آن بکوشد.

الیاسی در ادامه تأکید کرد: همچنین دستگاه های خدمات رسان (آب ، برق، گاز و تلفن) اورژانس ، هلال احمر و … آمادگی کامل برای میزبانی شایسته داشته باشند.

وی همچنین امنیت را مؤلفه اصلی سفر دانست و بر مراقبت و تأمین آن تاکید داشت.

ایام نوروز امسال نیازمند آمادگی بیشتر ادارات 

محمد مهدی برهانی رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردکوی و دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان به ضرورت آمادگی بیشتر از سالهای قبل شهرستان به منظور تأمین رضایت میهمانان نوروزی اشاره کرد.

وی با اشاره به تنظیف شهری، ایجاد پاسگاه انتظامی در مسجد امام خمینی (ره)، بهبود وضعیت بهداشتی پارک امام رضا (ع)، تسریع در راه اندازی کمپ النگ، اتصال مهمانسراهای ادارات به ستاد اسکان، بهبود شرایط آبرسانی مسجد امام خمینی (ره)، آماده باش سالن های تربیت بدنی برای شرایط اضطرار، حضور قوی کشیک های صنوف در محور بلوار امام رضا (ع) و خیابان جنگل، ارسال منظم عملکرد دستگاهها به دبیرخانه و ممنوعیت حفاریهای درون شهری از جمله مواردی بود که دبیر جلسه خواستار بهبود شرایط آنها نسبت به سال قبل بود.

در خاتمه هر یک از اعضای ستاد از آمادگی ها و برنامه های ادارات خود در ایام نوروز را بیان نمودند.

ارسال نظر