ثبت نام بدون آزمون داوطلبان کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد آغاز شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 3,161 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:25 ق.ظ، شنبه، 5 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

ثبت نام بدون آزمون داوطلبان رشته های کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی از صبح امروز، شنبه پنجم مردادماه ۱۳۹۲ به صورت اینترنتی آغاز شد.

80751782-4582945به گزارش رادکانا، پایگاه اینترنتی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org از صبح امروز، پنجم مردادماه ۹۲ به منظور ثبت نام داوطلبان مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) باز شده است.
داوطلبان مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته می توانند پس از مراجعه به سایت مرکز آزمون و خریداری کارت اعتباری به صورت الکترونیکی، نسبت به انتخاب رشته محل مورد علاقه خود اقدام کرده و ثبت نام خود را انجام دهند.
به گفته «ناصر اقبالی» رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، هر داوطلب کاردانی با تهیه یک کارت می تواند یک رشته محل انتخاب کند اما محدودیتی برای تکرار ثبت نام و انتخاب رشته محل های متعدد وجود ندارد به شرط اینکه هر بار داوطلب به سایت مراجعه کرده و پس از پرداخت حق ثبت نام و تهیه کارت اعتباری، ثبت نام کدرشته محل های دیگر را به انجام برساند.
از آنجا که برگزاری آزمون در تمامی رشته های کاردانی دانشگاه آزاد از سال گذشته حذف شده است، پذیرش در رشته محل های این مقطع براساس میزان تقاضای داوطلبان صورت می گیرد و داوطلبان کاردانی پس از ثبت نام اینترنتی، ضرورت دارد از روز شنبه، دوم شهریورماه ۹۲ برای ثبت نام قطعی به واحد دانشگاهی ثبت نام شده خود مراجعه کنند که در صورت مازاد بودن تقاضا بر ظرفیت، اولویت پذیرش با داوطلبانی است که زودتر برای ثبت نام حضوری مراجعه کرده اند.

**ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد 
داوطلبان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز می توانند پس از مراجعه به سایت اینترنتی و تهیه کارت اعتباری، ۱۰ رشته محل را با توجه به علاقه مندی خود اولویت بندی و در سایت اینترنتی ثبت کنند.
براساس ضوابط موجود، داوطلبان باید انتخاب های خود را از یک مجموعه آموزشی و از یک نظام آموزشی انجام دهند به عبارت دیگر ۱۰ انتخاب داوطلبان باید یا از سیستم پاره وقت یا تمام وقت باشد و امکان انتخاب از هر دوی آنها وجود ندارد.
همچنین برای ثبت نام داوطلبان هیچ محدودیتی به لحاظ مدرک دیپلم وجود ندارد بنابراین هر داوطلب می تواند از هر یک از مجموعه های آموزشی براساس علاقه انتخاب رشته و ثبت نام کند اما با توجه به اینکه پذیرش دانشجوی بدون آزمون براساس معدل دیپلم داوطلبان صورت میگیرد درصورتیکه دیپلم فرد با رشته انتخابی مغایرت داشته باشدبا اعمال ضریبی معدل مذکور اصلاح خواهد شد تا امکان مقایسه معدل داوطلبان وجود داشته باشد.

**ثبت نام کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) بدون آزمون دانشگاه آزاد 
داوطلبان تحصیل در رشته های کاردانی به کارشناسی بدون دانشگاه آزاد نیز لازم است همچون داوطلبان مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته در ابتدا به سایت مرکز آزمون مراجعه و نسبت به خریداری کارت اعتباری ثبت نام اقدام کنند .
هر داوطلب در این مقطع می تواند یک رشته و حداکثر تا ۱۰ واحد دانشگاهی را انتخاب و به ترتیب اولویت علاقه خود در سایت مرکز آزمون درج کند.
بنابراعلام رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، هیچ محدودیتی در انتخاب رشته داوطلبان کارشناسی ناپیوسته وجود نداشته و نیازی به رعایت تجانس بین مدرک کاردانی و انتخاب رشته کارشناسی این دسته از متقاضیان وجود ندارد اما درصورتیکه میزان تقاضای برخی رشته ها یا محلها از ظرفیت پذیرش آنها فراتر باشد پذیرش دانشجو با اولویت معدل فوق دیپلم و رعایت شرط هم نامی و یا تجانس مدرک فوق دیپلم با رشته کارشناسی مورد تقاضا صورت خواهد گرفت.
نتایج متقاضیان دوره های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی برای تحصیل در نیمسال اول (مهرماه ۹۲) ۹۳-۱۳۹۲ در نیمه شهریورماه اعلام خواهد شد.
پذیرش داوطلبان بدون آزمون مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته بر اساس معدل مقطع دیپلم و فوق دیپلم متقاضیان صورت می گیرد.
تاکنون از مجموع ۱۶ هزار رشته محل مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی کنکور ۱۴ هزار و ۷۹۱ رشته محل حذف شده و پذیرش در آنها به صورت بدون آزمون صورت می گیرد.

ارسال نظر