جامعه طلاب باید بر تلاش و جدیت خود بیافزاید تا همسطح جامعه حاضر حرکت کند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 829 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:44 ق.ظ، یکشنبه، 3 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

حوزه علمیه رضویه کردکوی اولین حوزه ای در سطح کردکوی می باشد که از اول سال تحصیلی امسال شروع به فعالیت می کند. مؤسس این حوزه علمیه حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسی شاعری ، امام جمعه ی محترم شهرستان کردکوی می باشد

A0310780به گزارش مصطفی رایجی خبرنگار رادکانا در حوزه علمیه رضویه کردکوی: حوزه علمیه رضویه کردکوی اولین حوزه ای در سطح کردکوی می باشد که از اول سال تحصیلی امسال شروع به فعالیت  می کند. مؤسس این حوزه علمیه حضرت حجت الاسلام و المسلمین موسی شاعری ، امام جمعه ی محترم شهرستان کردکوی می باشد لذا بنده برای این امر مهم خدمت حجت الاسلام شاعری آمدم تا توضیحات بیشتری را برای ما بفرمایند .

1 ـ جرقه ی تاسیس حوزه علمیه کردکوی از کجا در ذهن شما بوجود آمد و با توجه به این که در شهرهای اطراف هم حوزه علمیه وجود دارد ضرورت تاسیس این حوزه علمیه را در چه دیده اید؟

 با وجود ده ها مرکز آموزشی به نام دبستان و دبیرستان و دانشگاه در شهرستان، وجود حوزه علمیه آن هم تنها واحدی است که تأسیس شده است فکر می کنم امری ضروری باشد.  البته در دهه اول انقلاب اسلامی، به علت جنگ تحمیلی توصیه بزرگان و افراد صاحب نظر اولویت با جبهه و دفاع از حریم نظام اسلامی بود که افراد دلسوز و خیر وجه و کمک های خود را به امر دفاع اختصاص دهند و ما نیز به توصیه بزرگان و با اعتقاد به اولویت جبهه تمام توان خود را در کمک به امر دفاع منحصر کردیم و بعد از پایان دفاع مقدس در انتظار فرصت بودیم که بحمدا… این فرصت در سنوات اخیر بوجود آمد و همانطور که ملاحظه می کنید در مراحل پایانی بنای مقدس حوزه رضویه کردکوی هستیم .

2 ـ آیا به حضور روحانیت و طلاب در میان قشر جوان و نوجوان و تعامل آنها با این قشر جامعه معتقد هستید یا نه؟

حضور روحانیت و طلاب علوم دینی در بین اقشار مخصوصاً جوان و نوجوان در مرحله ی اول موجب آشنایی و الفت نسبت به یکدیگر است . سپس در سایه ی انس و آشنایی با زیست و فرهنگ طلبگی و درک متقابل و بصیرت بیشتر به مرحله ی تعامل و تبادل اخلاق و ارزشهای دیگر نزدیک می شوند .

3 ـ خلاصه عملکرد حوزه علمیه کردکوی از آغاز فعالیت تاکنون را بفرمایید؟

در رابطه با عملکرد توجه دارید که حوزه ی ما در سال جاری ( 1391 ) میزبان تعدادی طلبه در حال گذراندن پایه یک می باشد و ما نیز برای رفع نیازمندی های آنها کمر همت بستیم . امیدواریم به یاری خداوند متعال به نتایج مطلوبی برسیم .

4 ـ در آخر توصیه شما به همه طلبه هایی که تازه وارد حوزه های علمیه شدن چیست؟

دوستان طلبه باید توجه داشته باشند که سطح سواد و دانش جامعه ی امروز با گذشته تفاوت زیادی پیدا کرده و جامعه ی طلاب باید بر تلاش و جدیت خود بیافزایند تا همسطح جامعه ی حاضر حرکت کنند تا مرتبه و شأن و خود و حوزوات علمیه را حفظ نمایند .

والسلام علیکم و رحمت ا… و برکاته

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا

ارسال نظر