جشنواره اقوام بیانگر شکوه فرهنگی ایران است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,323 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:37 ب.ظ، جمعه، 14 مهر، سال 1391 نظرات بدون نظر

استاندار گلستان گفت: بیش از ۱۵ قوم مختلف در استان گلستان در یک فضای معنوی و در تعاملی سازنده زندگی می کنند و جشنواره اقوام ایران زمین نشان دهنده جلوه های زیبایی و شکوه تنوع فرهنگی در این سرزمین است. به گزارش رادکانا به نقل از گلستان ما ، جواد قناعت شامگاه پنجشنبه در افتتاحیه […]

استاندار گلستان گفت: بیش از 15 قوم مختلف در استان گلستان در یک فضای معنوی و در تعاملی سازنده زندگی می کنند و جشنواره اقوام ایران زمین نشان دهنده جلوه های زیبایی و شکوه تنوع فرهنگی در این سرزمین است.

به گزارش رادکانا به نقل از گلستان ما ، جواد قناعت شامگاه پنجشنبه در افتتاحیه ششمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین گفت: استان با تنوع فرهنگی زیاد برای ششمین سال متوالی میزبان این جشنواره با شکوه است.

قناعت ادامه داد: از ویژگیهای برجسته استان همین تنوع قومیتی است و به دلیل تنوع و پیشینه فرهنگی استان میزبان شش دوره متوالی جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین شده است.

وی اذعان داشت: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد پیوند فرهنگی بین اقوام و ومعرفی و نمایش آداب و رسوم اقوام مختلف، تحکیم وحدت دینی و ملی و طراوت و نشاط اجتماعی است.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: ایران اسلامی رنگین کمانی از زیباییهاست ، ملت و جامعه ایران نیز ملتی پویا و در حال حرکتند که روابط اجتماعی قوی نیز دارند و دشمن در پی تضعیف این روابط است.

قناعت با اشاره به ثبت جهانی برج قابوس تصریح کرد: کشور در حال توسعه و پیشرفت است و در استان نیز این توسعه به چشم می خورد، از ابتدای سال تا کنون شاهد 10 بار حضور وزراء و دو بار رییس جمهور برای افتتاح پروژه های مختلف بوده ایم دیوار دفاعی گرگان نیز ثبت جهانی خواهد شد.

ارسال نظر