جشنواره ای با طعم توت فرنگی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,129 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:31 ق.ظ، دوشنبه، 22 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

سومین جشنواره توت فرنگی به همت دهیاری و مردم روستای شفیع آباد فندرسک در آب بندان این روستا برگزار گردید.

fenderesk (5)به گزارش رادکانا به نقل از آبشار خان ببین، سومین جشنواره بزرگ توت فرنگی فندرسک با شکوه تمام و با حضور جمع کثیری از مردم و با همکاری دفتر امور روستایی استانداری گلستان ، فرمانداری شهرستان رامیان ، بخشداری فندرسک ، شورای اسلامی و دهیاری روستای شفیع آباد ، در این روستا برگزار گردید .

سومین جشنواره که در سال اقتصاد و فرهنگ ، با عزم ملی و مدیریت جهادی برگزار شد حقیقتا احیاء امر مقام معظم رهبری بود زیرا همنشین کردن دو مقوله فرهنگ و اقتصاد که در این جشنواره اولویت کاری مجریان برنامه قرار داشت به خوبی نمایان بود.

مهمانان ویژه ای که در این مراسم حضور پر رنگ داشتند عبار اند از: دکتر صابری نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی ، مهندس سمیعی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان ، مهندس وطنی مدیر کل آموزش و پرورش استان گلستان ، مهندس عرب احمدی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان ، دکتر حاجیلری معاونت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان و سرهنگ علی بیک فرماندهی سپاه رامیان.

این مراسم با طنین سرود جمهوری اسلامی ایران و خیر مقدم جناب آقای ابراهیمی ، بخشدار محترم فندرسک آغاز شد.

موسیقی و بازیها و مسابقات بومی محلی از جمله مسابقه شیرین و دیدنی توت فرنگی خوری ، از دیگر برنامه های این جشنواره بزرگ بود.

گروهی از اهالی روستا با لباس های محلی غرفه های پررنگ و خوشمزه ای را تدارک دیده بودند که در آن فرآوردها و محصولاتی که از توت فرنگی بدست می آید را به نمایش گذاشته بودند که مورد توجه حاضرین در جشن قرار گرفت.

محصولاتی که در غرفه ها به نمایش درآمده بود عبارت اند از غذا ها ، دسر ، مربا و شربت توت فرنگی ، نان محلی ، چایی قلو و…

پوشش لباس محلی و آداب و سنن کهن در این مراسم مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

.از مهمانان به رسم مهمان نوازی با توت فرنگی و مربای خوشمزه و محصولات دیگه با طعم توت فرنگی پذیرایی شد

fenderesk (1)fenderesk (2)fenderesk (3)fenderesk (4)fenderesk (4)fenderesk (6)fenderesk (7)fenderesk (8)fenderesk (9)

ارسال نظر