جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام تجلی‌گر اندیشه هنرآفرین/ مشارکت ۲۲ استان در نمایشگاه ملی صنایع دستی‌ در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 123 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:52 ق.ظ، یکشنبه، 12 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام گفت: تاکنون ۲۲ استان برای شرکت در نمایشگاه ملی صنایع دستی دوره یازدهم جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام در استان گلستان اعلام آمادگی کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ احمد گلچین درباره برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام اظهار داشت: یازدهمین جشنواره  بین‌المللی فرهنگ اقوام تجلی‌گر اندیشه هنرآفرین خواهد بود.

گلچین افزود: تاکنون هماهنگی‌های لازم برای حضور و معرفی فرهنگ‌های مختلف ایران زمین و اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری شامل موسیقی آیینی اقوام، سرودهای فولکلوریک،آداب و رسوم، سوغات، بازی های بومی و محلی و … در جشنواره، حضور روستاهای هدف گردشگری آداب و رسوم، سنت ها و پتانسیل‌های گردشگری روستایی و برپایی سیاه چادرهای عشایر فرهنگ و رسوم عشایر ایران و غیره انجام شده است.

وی تصریح کرد: همچنین نصب و توزیع بنر، پوستر و اقلام تبلیغاتی یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در 14 شهرستان استان، محوطه‌سازی و جانمایی کلبه های بوم گردی روستاهای هدف گردشگری در محل برگزاری جشنواره نیز انجام شده است.

گلچین به حضور هنرمندان سراسرکشور در این جشنواره اشاره کرد و افزود: تاکنون 22 استان برای شرکت در نمایشگاه ملی صنایع دستی دوره یازدهم جشنواره اعلام آمادگی کردند و بقیه استان‌ها در روزهای آتی آمادگی خود را اعلام خواهند کرد.

دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در ادامه به حضور گروه های موسیقی و آیینی اقوام مختلف کشور ایران اشاره کرد و افزود: تا امروز استان‌های بوشهر، مرکزی، کردستان، مازندران، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی، سمنان، هرمزگان و خوزستان آمادگی خود را  اعلام کردند.

وی اظهار کرد: همچنین در این جشنواره اقوام مختلف استان گلستان مانند ترکمن، قزاق، سیستانی، قزلباش، کتول، محلی گلستان و غیره به ارائه فرهنگ و آئین خواهند پرداخت.

دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام درباره شکل‌گیری روند برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام یادآور شد: این جشنواره نخستین بار در سال 1384 برگزار و پس از آن در تقویم مناسبت‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به نام استان گلستان ثبت و درج شده است و امسال در دوره یازدهم جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام در 2 شهرستان گرگان و گنبدکاووس برگزار خواهد شد.

این جشنواره 13 تا 16  شهریور ماه به مدت 4 روز در شهرستان گرگان، کیلومتر 4 جاده گرگان، آق قلا، نمایشگاه بین‌المللی گرگان و 18 تا 20 شهریور در شهرستان گنبدکاووس، میدان بسیج- مجموعه ورزشی المپیک  برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر