جشن هایی که باعث نارضایتی و رویگردانی مردم می شود !
تعداد بازدید تعداد بازدید: 635 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:32 ب.ظ، سه شنبه، 27 فروردین، سال 1392 نظرات یک نظر

سرویس سیاسی رادکانا: روی قرار است در روز پنجشنبه جشن ۱۰۰ هزار نفری در ورزشگاه آزادی با هزینه های هنگفتی که از جیب بیت المال می رود برگزار کنند تا رغبت مردم به سمت کاندیدای دولت که مشایی می باشد بیشتر شود .

thumb273-01130c2695b9e93b09ee8f5660bb340fیکی از دلایلی که باعث رویگردانی مردم ایران از رژیم پهلوی شده بود برگزاری جشن هایی با هزینه های هنگفت بدون توجه به وضعیت مردم بود در حالیکه بسیاری از مردم در اقصی نقاط کشور در شرایط اسفناکی زندگی می کردند .

با روی کار آمدن جمهوری اسلامی و ایجاد سبک زندگی اسلامی مردم طبقه متوسط و پایین به زندگی امیدوار شدند و و هر یک از دولتهایی که در جمهوری اسلامی روی کار آمدند به اقشار محروم توجهی خاص داشتند و سعی می کردند با پرهیز از اسراف و هزینه های اضافی مانند همایش ها و جشن های اضافی ، سود حاصل از این کار را صرف ساختن و آبادانی و رسیدگی به قشرهای ضعیف جامعه نمایند .

دولت احمدی نژاد هم با همین رویکرد در طبقات محروم جای باز کرد و با گفتمان اصولگرایی در دل مردم قرار گرفت و با رویکردی مردم محور در 4 سال اول ریاست جمهوری توانست کارنامه قابل قبولی ارائه دهد که ثمره آن رای 24 میلیونی برای دومین دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد بود .

اما در چهار سال دوم دولت احمدی نژاد رویکرد به بازیهای سیاسی و انحراف از گفتمان اصولگرایی باعث شد تا خدمت رسانی به مردم کمرنگ شود تا اینکه در وضعیت فعلی تورم بالای 30 درصد مردم را از لحاظ اقتصادی در وضعیت خطرناکی قرار داده است .

نکته مهم اینکه محمود احمدی نزاد به طور محسوسی در حلقه انحرافی گرفتار شده و حتی حاضر شده در همایش ها و برنامه های دولت از اسفندیار رحیم مشایی رئیس جریان انحرافی به عنوان کاندیدای دولت در انتخابات آتی نام ببرد .

به همین خاطر به بهانه تجلیل از دست اندر کاران سفرهای نوروزی به دنبال تدارک کارناوال تبلیغاتی برای رحیم مشایی می باشند . به همین روی قرار است در روز پنجشنبه جشن 100 هزار نفری در ورزشگاه آزادی با هزینه های هنگفتی که از جیب بیت المال می رود برگزار کنند تا رغبت مردم به سمت کاندیدای دولت که مشایی می باشد بیشتر شود .

واقعا شاید برای برخی از مردم که احمدی نژاد مردمی را باور کرده بودند و توانست با توزیع پول نقد بین مردم جایگاه مهمی در دل آنها باز کند ، امروز در چنبره جریان انحرافی گرفتار شود و بخواهد چنین جشن هایی با این هزینه های هنگفت بر ملت ایران تحمیل کند .

ملتی که در طی همین چند روز گوجه را کیلویی 5000 تومان ، فلفل دلمه ای را 4000 تومان ، موز را 8000 تومان ، پرتقال را 4000 تومان می خرند و بزارای که هیچ وقت رنگ تثبیت را به خود ندیده و باعث نارضایتی مردم شده است .

اما مردم ایران به علت علاقه ای که به اسلام و میهن دارند در راهپیمایی 22 بهمن باشکوهتر از قبل شرکت کردند و در تمامی عرصه ها نیز حضوری فعال دارند و انتظار داشتند دولت به دغدغه های آنان پاسخ درستی دهد اما شایسته نبود در این اوضاع اقتصادی بد که مردم نیازمند کمک های دولت می باشندمیلیاردها تومان صرف برگزاری این جشن شود .

از طرفی زلزله اخیر در مناطقی از جنوب کشورمان باعث شده تا سیل انتقادات به مسئولان برگزاری این جشن بالا برود چرا که همگان باور دارند در این مقطع فعلی باید دولت بجای برگزاری این جشن به کمک این نیازمندان و زلزله زدگان بشتابد .چه اینکه هنوز داغ زلزله آذربایجان بر دل بسیاری از هموطنان مانده و در این خطه هم زلزله زده هایی هستند که نیاز به کمک دارند .

امیدواریم دولت محمود احمدی نژاد که می توانست همواره مردمی بماند و در دل و یاد مردم نام نیکی از خود به یادگار بگذارد بیش از این دل مردم و دلسوزان نظام را نرنجاند و با برگزاری چنین جشن هایی خون به دل اسلام و مسلمین نکند و باعث رویگردانی مردم از جریان اصولگرایی نشود .

نویسنده : فرامرز گلستانی

گلستان ما

مهدی عارف خانی می گوید:

سلام. مطالب بسیار مفید و کامل بود…بله بنده هم مخالف این جشن هستم باید گفت آقای مشایی شما میخوای چی رو ثابت کنی شما که در مصاحبه ای در روزنامه گفتیدمن 14خردادشهیدمیشوم و15خرداد منجی عالم بشریت ظهور میکند این حرف نشان دهنده چیست.. وخیلی از کارهای دیگه که اگه گفته بشه باعث خجالت است..شمایی که چندین بار تذکرات مسئولین و حتی رهبری راهم نادیده گرفتید چه طور لیاقت ریاست جمهوری را دارید…مردم زلزله زده بوشهر در گرفتارین اونوقت شما جشن 100هزارنفره راه میندازید.خجالت نداره من معذرت میخوام اگه جسارت میکنم اما حقیقت تلخه شما حتی با مردم زلزله زده ابراز همدردی نکردی حیف پول بیت المال …. این طور افراد چه طور میتونن در صورت امام وشهدا نگاه کنن…

ارسال نظر