جلسه برنامه ریزی جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) درکردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 562 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:55 ب.ظ، چهارشنبه، 19 فروردین، سال 1394 نظرات بدون نظر

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سلاله پاکش امام خمینی (ره) با حضور مسئولان و نمایندگان ادارات کردکوی در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان برگزار شد.

???????????????????????????????به گزارش خبرنگار رادکانا، حجت الاسلام غلامحسین محمودی رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی در این جلسه، ضمن بیان مطالبی پیرامون شخصیت والای حضرت فاطمه زهرا (س)، با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) نماد پاکی، عفت، الگو و گوهری ناب برای بانوان مسلمان است، تصریح کرد: جامعه بویژه بانوانان باید بیش از پیش سیره حضرت فاطمه (س) را بویژه در بحث عفاف و حجاب در زندگی خود الگو قرار دهند.
وی با تأکید بر اینکه، دختران ما باید با الگو قرار دادن شخصیتی مانند حضرت زهرا (س)، همواره سعی کنند تا خود نیز به عنوان الگوی یک زن مسلمان در جامعه ظاهر شوند، اظهار داشت: باید از ویژگی ها و خصوصیات بارز این بانوی بزرگ اسلام درس بگیریم و ابعاد اخلاقی و شخصیتی حضرت زهرا (س) را در تمام عرصه های زندگی و آموزه های دینی خود الگو قرار دهیم.
ابراهیم نجاتی رئیس شورای هیئات مذهبی کردکوی در ادامه این جلسه، هدف از برگزاری مراسم ولادت و شهادت ائمه (ع) را، شناخت، معرفی و الگو پذیری بیان کرد و گفت: مراسم جشن وسیله ای است برای معرفی هرچه بهتر فضائل و ویژگی های ائمه(ع) که از این فرصت نیز باید نهایت استفاده را برد.
سید سجاد بنی هاشم رئیس ستاد اقامه نماز کردکوی نیز در این جلسه، با بیان این مطلب که، حفظ عزت و ارزشهای اخلاقی در سایه احیاء فرهنگ فاطمی امکان پذیر است، برلزوم برنامه ریزی دقیق جهت برگزاری هرچه باشکوه جشن ولادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) و امام خمینی (ره) تاکید کرد.
در ادامه جلسه عظیمه مقدم عضو شورای اسلامی شهر کردکوی، با بیان این مطلب که، باید نسبت به برگزاری مراسم‌های ولادت همانند مراسمات عزاداری و شهادت با تلاش هرچه بیشتر اهتمام داشت، خاطرنشان کرد: مسلمانان نسبت به حضرت زهرا (س) وظیفه سنگینی بر دوش دارند و باید نسبت به تبیین عظمت و مقام این بانوی بزرگوار تلاش کنند.
حسینی، نماینده ناحیه مقاومت سپاه کردکوی نیزدر رابطه با راهکارهای تبیین کردن ویژگهای اخلاقی حضرت زهرا (س) برای جامعه اظهار داشت: هرکس در حد توان خود باید از فضایل اهل بیت به ویژه حضرت زهرا (س) بگوید که این امر به طور قهری افراد را وادار به تبعیت و تسلیم می کند.
در ادامه این جلسه نیز خانم زهرا ملک کارشناس امور بانوان آموزش و پرورش کردکوی، ضمن ارائه چند راهکار مناسب برای برگزاری هرچه بهتر جشن ولادت حضرت فاطمه (س) تبیین سبک زندگی فاطمی را در ایام ولادت آن حضرت ضروری دانست و افزود: اگر بخواهیم سیره فاطمی در جهان سربلند باشد باید مکتب فاطمی را ترویج دهیم.
در خاتمه این جلسه پس از بحث و تبادل نظر حاظرین و ارائه نقطه نظرات مناسب، تصمیماتی در خصوص برگزاری باشکوه جشن ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سلاله پاکش امام خمینی (ره) اتخاذ شد.

DSC00164DSC00165DSC00175DSC00180

انتهای پیام/

ارسال نظر