جلسه فوق العاده شورای تامین استان برای حادثه منا / ستاد پیگیری وضعیت حجاج گلستانی آسیب دیده در منا تشکیل شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 209 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:01 ق.ظ، یکشنبه، 5 مهر، سال 1394 نظرات بدون نظر

استاندار گلستان در جلسه فوق العاده شورای تامین استان اظهار کرد: ستاد پیگیری وضعیت حجاج گلستانی آسیب دیده در فاجعه «منا» از همان لحظات نخست در استان تشکیل شده است .

image277950به گزارش رادکانا،در این جلسه دکتر حسن صادقلو ضمن تسلیت به خانواده جان باختگان و اعلام همدری با آنان و خانواده مجروجین و مفقودین در حادثه، تصریح کرد: ستادی که با مدیریت معاون سیاسی، امنیتی استاندار تشکیل شده طی سه روز گذشته با حضور در بین خانواده های داغدار و حادثه دیده تلاش می کند تسلی بخش دل آنان باشد.

 

وی افزود: تمامی دستگاه های مرتبط استان اعم از سازمان حج و زیارت، فرودگاه های استان، دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری ها آمادگی لازم جهت اقدامات حمایتی را دارند.

 

استاندار گلستان با بیان اینکه جهت ورود حاجیان به استان برنامه های ویژه ای را تدارک دیده ایم، یادآور شد: یقیناً با توجه به اینکه روحیه حاجیان آسیب جدی دیده باید مراسم استقبال، دلجویی و در ادامه تشییع و تدفین در خور شأنی انجام پذیرد.

 

معاون سازمان حج و زیارت استان گلستان همچنین در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت حادثه دیدگان گلستانی در مراسم حج ارائه کرد و گفت: از بین 131 جان باخته ایرانی، 11 نفر گلستانی هستند و در بین 370 زائر مفقودی، 35 نفر گلستانی هستند.

 

به گفته میرآییز 9 نفر از جان باختگان گلستانی از کاروان های شهرستان گنبد و دو نفر از آنان به کاروان های شهرستان بندرترکمن تعلق دارند.

 

وی افزود: 29 مفقودی از دو کاروان گنبدی، یک مفقودی از کاروان گرگان و 5 مفقودی از کاروان حاجیان بندرترکمن هستند.

 

همچنین در این جلسه دانشگاه علوم پزشکی آمادگی خود را جهت رسیدگی به وضعیت مجروحان و ویزیت تمامی حاجیان گلستانی اعلام کرد و مدیر کل فرودگاه های استان نیز آمادگی خود را جهت حضور حجاج اعلام کرد.

 

ستاد پیگیری وضعیت حجاج فاجعه «منا» در استان تشکیل شد

ستاد پیگیری وضعیت حجاج فاجعه «منا» در استان تشکیل شد

ستاد پیگیری وضعیت حجاج فاجعه «منا» در استان تشکیل شد

ستاد پیگیری وضعیت حجاج فاجعه «منا» در استان تشکیل شد

انتهای پیام/

ارسال نظر