جلسه مشترک سپاه با دبیرخانه شورای زکات کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 681 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:14 ق.ظ، دوشنبه، 7 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

به گزارش رادکانا، جلسه ای در خصوص زکات و همکاری این نهاد با سپاه پاسداران و استفاده از ظرفیت  بسیجیان در سطح شهر و روستا برگزار گردید و به همین منظور نسبت به تبیین و تشریح برنامه های دو نهاد (سپاه و کمیته امداد امام ره) گفتگوهایی انجام شد. در ابتدای این جلسه زارع معاون […]

زکات-کردکوی-240x137به گزارش رادکانا، جلسه ای در خصوص زکات و همکاری این نهاد با سپاه پاسداران و استفاده از ظرفیت  بسیجیان در سطح شهر و روستا برگزار گردید و به همین منظور نسبت به تبیین و تشریح برنامه های دو نهاد (سپاه و کمیته امداد امام ره) گفتگوهایی انجام شد.
در ابتدای این جلسه زارع معاون حمایت وتوانمندسازی شهرستان کردکوی از برنامه های سپاه در عرصه فرهنگی، سازندگی و محرومیت زدائی، از خدمات و برنامه های کمیته امداد حضرت امام (ره) در سالهای گذشته خبر داد و گزارش عملکرد در سال ۹۱ را ارائه نموده اند.

در این گزارش مواردی همچون: درآمد جذب شده زکات اعم از حمایتی، فطره و پروژه های عمرانی اشاره واکرام و درآمد صدقات و در خصوص تبلیغ، اطلاع رسانی، آگاه سازی و اعتماد سازی با توجه به فرهنگ حاکم در منطقه با روشهای دیداری، شنیداری، نوشتاری و گفتاری گزارشات لازم را اعلام نموده اند.
سپس حجت الاسلام و المسلمین ربانی، کارشناس مسئول زکات کردکوی، ضمن تبیین و تشریح برنامه های سال جاری با فرایند صحیح جمع آوری و هزینه کرد زکات با توجه به آیین نامه اجرائی قانون زکات و دستوالعمل های مربوطه و ترسیم اهداف جلسه مذکور در خصوص پروژه های عمرانی سپاه و چگونگی عملیاتی نمودن برنامه ها را خواستار شده اند.
در ادامه احمری معاون مشارکتهای مردمی شهرستان در خصوص برنامه های این واحد در ماه مبارک رمضان مطالبی را بیان کرده وهمچون گذشته خواستار همکاری متقابل شدند و در مورد طرح های کمیته امداد حضرت امام (ره) طرح کوثر، شفاء، محسنین، اکرام مطالبی بیان نمودند.
سپس رایجی مسئول عملیات نیروی مقاومت بسیج سپاه ناحیه شهرستان کردکوی، ضمن عرض خرسندی از تشکیل جلسه مذکور در خصوص آگاهی از احکام شرعی و انگیزه سازی جهت مشارکت بیشتر مردم در امر مهم زکات؛ وظائف سازمانی سپاه را برشمرده و آمادگی خودشان را در تحقق برنامه های سپاه و شورای زکات اعلام داشته و در جهت برنامه مشارکتهای مردمی هم همکاری لازم را خواهند داشت.

مهمترین موضوعات مورد بحث و تبادل نظر در این جلسه عبارتند از:
۱) از طریق فرماندهی محترم سپاه ناحیه مقرر گردید کلیه فرماندهان پایگاه مقاومت بسیج شهر و روستا جهت تبیین و تشریح برنامه های شورای زکات اعم از اجرای پروژه های عمرانی بسیج و فعالیتهای ماه مبارک رمضان، جلسه ای برگزار نماید.
۲) شناسائی و تعیین عاملین و رابطین زکات از فرماندهان پایگاه مقاومت بسیج.
۳) تحویل پاکت های زکات فطره به سپاه بابت جمع آوری زکات فطره.
۴) فعال سازی ستاد مناسبت ها با حضور روحانی ،فرمانده پایگاه ،دهیار،هیت امناء درجهت اجرای برنامه های زکات
۵) دعوت ازدبیر خانه و وبیان مطالب این مجموعه در جلسه افطار دهی فرماندهان پایگاههای منطقه.
۶) دعوت از همکاران سپاه در کمک به نیازمندان مخصوصا اکرام ایتام .

سامانه اطلاع رسانی یاوران زکات

ارسال نظر