جلوگیری از دست‎اندازی‎ها و کاربری‎های غیرمجاز در نوار ساحلی گلستان/ مدیریت یکپارچه سواحل در استان اجرا می‌شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 61 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:27 ق.ظ، دوشنبه، 23 مرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

معاون استاندار گلستان با اشاره به جلوگیری از دست‎اندازی‎ها و کاربری‎های غیرمجاز در نوار ساحلی استان گفت: مدیریت یکپارچه سواحل در استان گلستان اجرا می‌شود و کمیته مدیریت سواحل در استان راه‎اندازی شده است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ رضا مروتی ظهر امروز در جلسه کمیته ساماندهی و مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی و کارگاه آموزشی ویژه مدیران استان گلستان اظهار داشت: مدیریت بیشتر و محافظت بیشتر از سواحل در دستور کار قرار گرفته و دستگاه قضائی نسبت به دیگر ارگان‎ها در کارگروه حفظ حقوق بیت المال موضوعاتی را تکلیف کرده است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی به اهمیت موضوع سواحل پی برده است، افزود: در جلسه گذشته حفظ حقوق بیت المال استان تاکیدات زیادی به حفظ نوار ساحلی و مدیریت نوار ساحلی شد تا از دست‎اندازی‎ها و کاربری‎های غیرمجاز در نوار ساحلی جلوگیری شود.

معاون عمرانی استانداری گلستان گفت: تصور می‌کردیم که نیازمند یک کارگروه آموزشی هستیم و از ابتدا قبل از اینکه کار را اجرایی کنیم از همکاران درخواست کردیم همه بخش‎های مختلف دستگاه‎های اجرایی از جملع کارشناسان و زیر مجموعه مدیریت استانی به این مهم پی‎ببرند.

مروتی با بیان اینکه استان گلستان 130 کیلومتر نوار ساحلی دارد، تاکید کرد: این مهم اهمیت نوار ساحلی را در استان گلستان دوچندان می‎کند.

وی یادآور شد: در کارگروه زیر بنایی اگر موردی به عنوان سرمایه‎گذاری مطرح شود نیازمند داشتن مصوبه این کارگروه خواهد بود و بدون مصوبه این کارگروه تحت هیچ شرایطی ما در محدوده نوار ساحلی اتفاقی نمی‎افتد.

معاون عمرانی استانداری گلستان با بیان اینکه بدون داشتن مجوز این کمیته و کارگروه چیزی را در استان مصوب نخواهیم کرد، افزود: مواردی که از گذشته مصوب شده تلاش می‎کنیم مورد ارزیابی قرار دهیم و مشکلات آن را برطرف کنیم.

مروتی افزود: سازمان کشتیرانی کشور در استان گلستان زحمات زیادی کشیدن و تلاش کردند که مسئولان به اهمیت سواحل پی‎ببرند که این مهم کار ساده‎ای نبود. این کمیته ممکن است برای عده‎ای الزاماتی را در پی داشته باشد اما این الزامات می‎تواند منجر به مدیریت یکپارچه سواحل شود.

معاون عمرانی استانداری گلستان گفت: با وجود اینکه استان گلستان آخرین استانی است که کمیته مدیریت سواحل را راه‎اندازی کرده اما اقدامات ما هم‎پای دیگر استان‎هایی است که این مدیریت سواحل را دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر