جمع‌آوری ۸ رشته دام هوایی در تالاب گمیشان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 404 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:21 ب.ظ، شنبه، 27 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ترکمن و گمیشان گفت: ۸ رشته دام هوایی از پهنه آبی تالاب گمیشان در ۴۸ ساعت گذشته جمع‌آوری شد.

1419330222014_amin khosroshahi-16به گزارش رادکانا علی بیانی اظهار کرد: این ماموریت‌ها برای جمع‌آوری دام‌های هوایی، غالبا در طول شب انجام می‌شود، زیرا فعالیت احتمالی سودجویان و متخلفان بیشتر در شب متمرکز شده است.

وی اظهار کرد: در این ماموریت که در حوزه تالاب بین‌المللی گمیشان انجام شد، علاوه بر جمع‌آوری و انهدام دام‌های یاد شده به طول تقریبی 1000 متر، پنج دستگاه موتورسیکلت به همراه 6 علمک دام (پایه‌های چوبی یا فلزی نصب دام ) کشف و ضبط شد. این دام‌ها که توسط متخلفان غیرمجاز برای زنده‌گیری پرندگان مهاجر در تالاب نصب شده بود، جمع‌آوری و معدوم شد.

بیانی خاطرنشان کرد: در این رابطه 2 نفر، دستگیر و مابقی متخلفان که با استفاده از تاریکی شب، متواری شده بودند در حال شناسایی هستند. اطلاعات مناسبی برای شناسایی هویت متخلفان فراری بدست آمده است.

همچنین در این خصوص پرونده‌ای برای متخلفان، تشکیل و مراتب جهت سیر مراحل قضایی به محاکم دادگستری ارجاع می‌شود.

به گزارش رادکانا، تالاب گمیشان با دارا بودن وسعتی در حدود بیست هزار هکتار در شمال غربی شهرستان گمیشان و در منطقه مرزی با کشور ترکمنستان واقع شده است. تالاب گمیشان محل زندگی پرندگانی مانند انواع غازها و اردک‌ها و آب چلیک‌ها، چوب پا و اردک‌هاست.

انتهای پیام/

ارسال نظر