جنب و جوش شب عید در بازار کردکوی+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,007 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:35 ب.ظ، سه شنبه، 22 اسفند، سال 1391 نظرات یک نظر

به گزارش رادکانا، شنیدن نام اسفند خبر از پایان برف و زمستان را با خود به ارمغان می‌آورد؛ خبر از دگرگونی احوال زمین، خبر از حیاتی دوباره برای خاک. ورود به ماه اسفند گواه آن است که کم‌کم به روزهای پایانی سال نزدیک شده و یک سال دیگر را نیز پشت‌سر گذاشته و منتظر شروع سال […]

IMG_0085به گزارش رادکانا، شنیدن نام اسفند خبر از پایان برف و زمستان را با خود به ارمغان می‌آورد؛ خبر از دگرگونی احوال زمین، خبر از حیاتی دوباره برای خاک. ورود به ماه اسفند گواه آن است که کم‌کم به روزهای پایانی سال نزدیک شده و یک سال دیگر را نیز پشت‌سر گذاشته و منتظر شروع سال جدید می‌شویم.

با شروع این ماه کم‌کم بازار خرید‌و‌فروش شب عید هم داغ می‌شود، بازار رنگ‌و‌بوی خاصی دارد و خیابان‌ها و بازار‌ها بوی عید می‌گیرند. ماهی‌های قرمز از هم‌اکنون داخل تشت‌ها خود را از این‌ور به آن‌ور می‌زنند. سبزه‌های سبزشده از انواع حبوبات روی سکوی‌های دستفروش‌ها چشم را خیره می‌کنند. کم‌کم بوته‌های زیر خاک، شتاب بیرون آمدن دارند و می‌خواهند هرچه زودتر در کنار آفتاب بهاری خودنمایی کنند. از سوی دیگر بازار شب عید برای فروشندگان حال‌وهوایی دیگر دارد؛ قیمت‌های سر‌به‌فلک‌کشیده و گاه در پوشش حراج عیدانه و عیدی گرفتن‌های شاگرد مغازه‌ها از آن جمله است.

در روزهای پایانی سال مردم هر استان، شهر و شهرستان معمولا برای انجام خرید شب عید خود یا دیگر خریدها، مکانی خاص را در نظر دارند تا به‌راحتی بتوانند مایحتاج و کالاهای مورد نیاز خود را تهیه و در وقت خود نیز صرفه‌جویی کنند یا به زبان ساده‌تر بازاری بیابند که کالاهایی با قیمت‌های مناسب و نیز با کیفیت ارائه دهد.

مردم روستاهای کردکوی به علت نبود بازار و مکان مشخص برای خرید، اکثرا خرید خود را از کردکوی انجام می دهند و در روزهای پایانی سال برای خرید به کردکوی می‌آیند و این خود باعث تراکم جمعیت در داخل بازارهای این شهرستان می‌شود.

IMG_0060

IMG_0063IMG_0061

IMG_0067

IMG_0069

IMG_0083

IMG_0092

IMG_0104

IMG_0111IMG_0122

IMG_0125

IMG_0141

IMG_0142

IMG_0143

IMG_0145

IMG_0144

کاردملی می گوید:

به جز برنج فروشی بقیه درنه کک ره هواجه گرنه ..
ای بابا ملت کاجه خرید کاندنه ؟ ملت آه ندارنه با ناله سودا هاکانند
اینم ویندی برنج فروشی صف هستاه هستند به این علت که خاشه اشکم جه نزنه

ارسال نظر