جنگل های ما دیگر ظرفیت بهره برداری را ندارند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 470 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:02 ق.ظ، یکشنبه، 8 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

جمعی از اعضای هیئت مدیره و موسسه زیست محیطی جهان نمای کردکوی با حضور در اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان کردکوی با مهندس تمسکنی ریاست این اداره به گفتگو پرداختند.

13879447041به گزارش رادکانا، جمعی از اعضای هیئت مدیره و موسسه با حضور در اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان کردکوی با مهندس تمسکنی ریاست این اداره به گفتگو پرداختند.

در این دیدار مهندس تمسکنی با استقبال از حضور نهادهای مردمی در امر حفاظت از محیط زیست افزود: مردم باید در حفظ موهبت الهی که همان منابع طبیعی است، با نهادهای مسئول همکاری نمایند که این خود موجب اشتغالزایی و ایجاد شغل پایدار خواهد شد.

وی افزود: توسعه اقتصادی و صنعتی و اشتغالزایی باید بگونه ای برنامه ریزی شود که ضمن ایجاد اشتغال پایدار موارد زیست محیطی هم رعایت شود که یکی از مشکلات در این بخش ارزیابی بعد از انجام کار می باشد که نباید اینگونه عمل شود.

مهندس تمسکنی نیز با بیان اینکه فرهنگسازی و اطلاع رسانی چه در بخش محیط انسانی و چه در بخش محیط طبیعی نقش بسزایی در حفاظت محیط زیست خواهد داشت خاطرنشان کرد: در این راه هم نهاد های غیردولتی نقش تعیین کننده ای می توانند ایفا کنند.

تمسکنی تصریح کرد: جنگل های ما دیگر ظرفیت بهره برداری را ندارند چون مقرون به صرفه نیستند و نتیجه این خواهد شد که با منافع کم، آلودگی بسیاری ایجاد خواهد شد.

مهندس تمسکنی ضمن قدردانی مجدد از فعالیت های مردمی در بخش حفاظت از محیط زیست عنوان کرد: تا آنجایی که منابع و امکانات به ما اجازه دهد از نهادهای مردمی همچون موسسه جهان نما حمایت خواهیم کرد.

در ادامه عقیلی کارشناس ارشد محیط زیست و از اعضای موسسه در بحث محیط انسانی عنوان کرد: آموزش و فرهنگسازی برای مردم در حفاظت از محیط زیست باید به صورت پایه ای و از دبستان ها آغاز شود تا بازخورد آن در جامعه به صورت مطلوب نمایان شود.

وی همچنین افزود: نهادهای غیردولتی و مردمی پلی بین مردم و سازمانها هستند که می طلبد سازمانهایی که بدنبال اهداف عالی سازمانی خود هستند به این پتانسیل مردمی دقت ویژه ای داشته باشند.

سپس دیگر اعضای حاظر نیز به بیان نظرات خود پرداختند.

ارسال نظر