جهت شناسایی استعدادهای قرآنی به بسیج فرهنگی نیاز است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 333 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:59 ق.ظ، دوشنبه، 20 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

معاون فرماندار کردکوی گفت: برای شناسایی استعدادهای قرآنی و سمت و سودادن جوانان به گرایشات قرآنی، به بسیج فرهنگی نیاز است.

1531291به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، حسین احمدی در مراسم تجلیل از مربیان قرآن و فعالان عرصه فرهنگ دینی، ضمن تقدیر از زحمات مربیان قرآنی،در خصوص جایگاه معلم و نقش او در امر تعلیم و تربیت اسلامی گفت:معلمی مقام بلندی است تا جایی که بزرگان دین ما درباره آن سخنان شکوهمندی را بیان کرده‌اند.
معاون فرماندار کردکوی در ادامه با بیان اینکه قرآن حقیقت توحید است، عنوان کرد: خداوند قرآن را به‌عنوان یک فرصت برای زندگی انسان‌ها و یک زندگی جاوید قرار داده است و با وجود این همه زیبایی که قرآن در خود جای داده است برخی از انسان‌ها با خدا و با خود لجبازی می‌کنند وبه سعادت و خوشبختی خودلگد می‌زنند.
وی همچنین با بیان اینکه مربیان و معلمان در هدایت،ارشاد، موعظه، دعوت به خیر و امر به معروف و نهی از منکر رسالت و وظیفه سنگینی بر عهده دارند،خاطرنشان کرد: معلم قرآن باید علاوه بر آموزش روخوانی و تجوید قرآن شاگردان خود را از کارهای ناپسند و خلاف دستور قرآن، انبیا و ائمه اطهار(ع) منع کند.
این مقام مسئول در ادامه با تأکید بر اینکه،برای شناسایی استعدادهای قرآنی و سمت و سودادن جوانان به گرایشات قرآنی، بسیج فرهنگی نیاز است، افزود: به مدد مربیان قرآن و همه معلمان عاشق کتاب الهی، می‌توانیم زمینه مناسبی درجامعه فراهم آوریم.
احمدی در خاتمه ضمن برشمردن اهمیت کار مربیان قرآنی در جامعه و باتأکید بر ایجاد انگیزه لازم در قرآن‌آموزان،ابراز امیدواری کرد: با انجام کارهای زیربنایی و ارزشی، در خصوص فعالیت‌های قرآنی تحولی چشمگیرایجاد و قرآن آموزانی بیشتر در این مسیر تربیت شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر