حادثه ای که توسط آتش نشانی کردکوی مهار شد/آتش سوزی در کمین مزارع گندم/کشاورزان دقت کنند+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 217 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:49 ب.ظ، شنبه، 20 خرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

دراثر آتش کشیدن بقایای محصولات کشاورزی در یکی از زمین های زراعی شهرستان کردکوی، چند صد دسته کاه بسته بندی شده را در آتش سوخت و مزارع گندم را تهدید می کرد که توسط آتش نشانی مهار شد.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ با شروع فصل برداشت محصول از مزارع گندم جنبه‌های متفاوتی از کشاورزی و طبیعت مشاهده می‌شود.

آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی مبحث چندین ساله و گسترده‌ای است، دلیل اصلی روی آوردن کشاورزان به آتش زدن کاه و کلش گندم و جو کنترل آفات و علف‌های هرز، پاک شدن سریع زمین از بقایای گیاه قبلی و آسان شدن عملیات شخم برای محصول بعدی است ولی غافل از اینکه به کار بردن تناوب زراعی صحیح و استفاده مناسب از سموم نتیجه‌ای بسیار مطلوب تر دارد.

این آتش سوزی‌ها علاوه بر اینکه چهره نازیبایی از طبیعت نشان می‌دهند باعث بروز مشکلات زیست محیطی زیادی برای مردم و اکوسیستم منطقه و همپنین وارد آمدن خسارات اقتصادی می‌شود.

گاهی آتش به مزارع همسایه نیز سرایت کرده و با سوزاندن خوشه‌های طلایی حداقل باعث خسارات مالی و روحی جبران ناپذیری می شود.

بنابراین گزارش؛ باتوجه به تأکیدات مکرر مراجع مربوطه عده ای در شهرستان کردکوی همچنان تأکید و استمرار بر آتش زدن کاه و کلش و بقایای محصولات کشاورزی زمین های زراعی دارند که بسیار خطرآفرین است.

دراثر به آتش کشیدن بقایای محصولات کشاورزی در یکی از زمین های زراعی شهرستان کردکوی واقع در بزرگراه کردکوی – گرگان، آتش سوزی به قدری شدت یافت که چند صد دسته کاه بسته بندی شده را سوزاند و با سرعت تمام به سمت مزارع گندم همسایه های مجاور این زمین درحرکت بود که توسط مأموران زحمتکش آتش نشانی کردکوی مهار شد.

کشاورزان زحمتکش و شریف کردکوی در این خصوص بیشتر دقت کنند تا شاهد به آتش کشیدن زراعت دیگر کشاورزان زحمتکش نباشیم.

تصاویری از این حادثه:

انتهای پیام/

ارسال نظر