حاشیه های خواندنی مراسم تودیع استاندار سابق گلستان + تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 480 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:10 ق.ظ، یکشنبه، 26 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

خوش و بش جمعی از مسئولین با قناعت در هنگام ورود ، کمبود صندلی و تعداد زیاد میهمانان ، هدایای مختلف برای استاندار سابق ، قرائت لوح تقدیر رحمانی فضلی از قناعت .

todie3_1به گزارش خبرنگار رادکانا، جلسه شورای اداری استان گلستان که صبح امروز به منظور تجلیل از مهندس جواد قناعت استاندار سابق گلستان برگزار شد با حاشیه هایی همراه بود .

** استقبال جمعی از مدیران و فرماندارن و بخشداران از مهندس قناعت در هنگام ورود به استانداری گلستان و دیده بوسی و خوش و بش با وی .

 todie2 1

** کمبود صندلی های سالن اجتماعات استانداری برای مدعوین و میهمانان به طوری که حدود 25 تا 30 نفر از آنان در ابتدای جلسه سر پا ایستاده بودند و در طول برگزاری مراسم جابجا شده و یا بر روی صندلی هایی که جدید آورده شد نشستند .

** حضور اعضاء شورای تامین استان ، نماینده ولی فقیه در استان ، دکتر عباسی دبیر مجمع نمایندگان استان ، ائمه جمعه شیعه و اهل سنت ، مدیران کل استان ، معاونین استاندار ، فرمانداران و بخشداران سراسر استان میهمانان حاضر در جلسه تودیع بودند .

 todie3 1

** حضور عباسی دبیر مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم گنبد در مجلس شورای اسلامی در مراسم تودیع استاندر سابق گلستان به دلیل برگزاری همزمان جلسه مهم رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان از نکات مهم این جلسه بود که 2 بار در بیانات مهندس قناعت از آن ذکر شد و از دکتر عباسی به صورت ویژه تشکر کرد .

** در این جلسه جباری معاون توسعه منابع انسانی سپس عباسی دبیر مجمع نماینگان استان ، آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان ، مهندس قناعت استاندار سابق و دکتر صادقلو استاندر گلستان به ترتیب ذکر شده ایراد سخنرانی پرداختند .

** مهمترین و قابل توجه ترین بخش مراسم تودیع استاندار سابق ، سخنان خود مهندس حاج جواد قناعت بود که به تفصیل به بیان نکات مهمی پرداخت .

** فرازهایی از بیانات قناعت : ” حضرت ابالفضل(ع) جایگاه و منزلت عظیم خود را از ارادت و خدمت صادقانه به امام زمانش بدست آورد . ” ؛ ” از عوامل اصلی بروز حادثه عاشورا ، تاثیر لقمه های حرام در لشگر مقابل امام بود و امروز رد پای لقمه های حرام در زندگی کسانی که مقابل امام و رهبری می ایستند دیده می شود .” ؛ ” بصیرت داشتن در دین از نکات کلیدی است که در بزنگاه ها نقش و تاثیر خود را نشان می دهد .” ؛ ” امروز برای جلوگیری از تکرار کربلاها باید از رهبر معظم انقلاب تبیعت محض کنیم .” ؛ “دفاع از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری فقط به صحبت پشت تریبون نیست بلکه باید در صحنه عمل از ولایت و رهبری دفاع کرد ” ؛ ” من توفیق 47 ماه و 17 روز خدمت به مردم شریف گلستان را داشتم از 88/9/9 تا 92/8/26  .

** نقل جمله ای از آیت الله علوی گرگانی از مرجع بزرگوار تقلید از سوی قناعت مورد توجه قرار گرفت ، آیت الله علوی گرگانی فرموده اند : ” مقام معظم رهبری واجب الاطاعه هستند . “

** سخنرانی 4 نفر قبل از دکتر صادقلو استاندار گلستان ، عقربه های ساعت را به وقت اذان نزدیک کرد و زمانی کوتاه را در اختیار وی قرار داد که دکتر صادقلو با اجتناب از بیان مقدمات ، سخنان مهم و اصلی خود را خطاب به حاضران ارائه کرد .

** استاندار با بیان جمله ” خدمت با قوت تا دقیقه آخر ” ، از مسئولین استانی و فرمانداران و بخشداران کنونی خواست : تا نیم دقیقه آخر باقی مانده از خدمت خود ، محکم و با قوت پای مسئولیت شان باشند و هیچ سستی در این زمینه پذیرفته نیست ، چون سستی با روحیات انقلابی سازگاری ندارد .

** پس از پایان برنامه گعده ها و گپ و گفت های صمیمی و چند نفره در قسمت های مختلف سالن جلسات ، راهروها و حتی محوطه بیرون ادامه داشت .

 todie1 1

** در جلسه تعدادی از اصحاب رسانه و خبرنگاران دعوت شده بودند و صدا و سیما گلستان هم حضور پر رنگی در جلسه داشت .

** یک نفر از خبرنگارن که با عنوان عکاس ، شهرت بیشتری دارد دوربین چند میلیونی خود را در این مراسم مهم به همراه نداشت و البته در خلال برنامه هم چرت می زد  !!

** برخی چهره های حاضر در این مراسم ، گویا آن شادمانی و نشاط همیشگی را نداشت و این حکایت از برخی حوادث مثلا ناگوار (!) برای آنان در روزهای آتی داشت .

** در پایان برنامه متن لوح تقدیر وزیر کشور دکتر رحمانی فضلی از مهندس قناعت استاندار سابق گلستان قرائت شد و هدیه یابودی به وی اعطا گردید .

** تعداد زیادی از مدیران ادارات کل ، فرمانداران ، روسای دانشگاه ها و … به رسم یادبود هدیه ای برای استاندار سابق تهیه کرده بودند که در طول مراسم کنار میز مجری قرار داده شد و در پایان برنامه هر کسی هدیه خودش را به مهندس قناعت تقدیم می کرد و دقایقی خوش و بش نموده و عکس یادگاری می گرفتند .

todie4 1

todie5 1

ارسال نظر