در تجمع امشب گرگان حتی یک شعار هم برای معیشت و گرانی داده نشد / حضور به موقع نیروی انتظامی به اصرار مردم و مغازه داران برای ایجاد امنیت
تعداد بازدید تعداد بازدید: 991 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:17 ب.ظ، شنبه، 9 دی، سال 1396 نظرات یک نظر

حدود ۳۰ تا ۴۰ جوان دبیرستانی امشب در گرگان دور هم آمدند و با سوء استفاده از شلوغی خیابان شالیکوبی به سردادن شعارهای ساختارشکنانه پرداختند .

به گزارش سرویس حوادث رادکانا به نقل از گلستان ما؛ عصر امروز حدود ساعت 18:30 تعدادی از جوانان که با تلگرام وعده حضور در میدان ولی عصر(عج) را تدارک دیده بودند دور هم آمدند و قصد داشتند با استفاده از شلوغی خیابان شالیکوبی گرگان هنگام غروب ،تجمع غیر قانونی راه بیندازند که با هوشیاری مردم و درایت پلیس از اهداف خود باز ماندند .

تجمع تا ساعت 19:30 دقیقه با مماشات پلیس و به آرامی در حال اجرا بود اما سردادن شعارهای ساختارشکنانه و علیه اصل و راس نظام باعث شد تا خیلی زود تعدادی از جوانان از جمع کانون اصلی این تجمع خارج شوند و دست به سینه از دور میدان کاخ نظاره گر این معرکه شدند .

مغازه داران شالیکوبی و میدان ولی عصر و عابرین پیاده ای که به دنبال انجام کار خود بودند وقتی دچار بی نظمی و مشکلات شدند از پلیس خواستند که به این غائله پایان دهد ، حضور مامورین با لباس شخصی نیز باعث شد تا خیلی از شرکت کنندگان در این تجمع غیر قانونی شناسایی شوند ، علاوه بر اینکه در محدوده مورد نظر نیز دوربینهای مداربسته کل تجمع زیر نظر داشت.

سوء استفاده این تعداد باعث شد تا نیروی انتظامی مانع تردد خودروها به سمت شالیکوبی شود و مردمی هم که برای انجام کار خود به این مکان رفتته بودند با مزاحمت نوامیس خود روبرو شدند و با این عده به بگو و مگو پرداختند ، آنها خودشان هم نمی دانستند چه می خواهند حتی وقتی از آنها سوال میشد منظورتان از دیکتاتور کیست ، نمی دنستند و فقط طوطی وار تکرار می کردند .

پلیس نیز حدود ساعت 19:30 با موتورهای خود وارد صحنه شدند و جمعیت را متفرق کرد ، اما جمعیت که تعدادی جوان دبیرستانی بودند و شعار “آزادی آزادی” سر می دادند با لگد زدن به حصارهای معبر دور میدان کاخ که در حال کنده کاری بود و سطل زباله ها حد فاصل خیابان پاسداران به اعتراض خود وسعت بخشیدند .

در حالیکه در شهرهایی مثل مشهد بحث معیشت ، گرانی و اقتصاد به عنوان شعار اصلی مطرح بود و حضور افراد مسن ، زن و … هم دیده می شد اما در تجمع غیر قانونی امشب گرگان اصلا چنین چیزی نبود و حتی یک شعار معیشتی و اقتصادی هم داده نشد .

نزدیک به فلکه شهرداری نیز تعدادی از جوانان با هم درگیر شده بودند که وقتی به این معرکه رسیده بودیم گویا یکی از دو گروه درگیر به نماینده مردم گرگان و پدر فقیدش توهین کرده بود که به آن دسته برخورده بود و موجب درگیری شد .

نکته مهم این تجمع غیر قانونی که اواخرش به آشوب کشیده شد این بود که دو جریان سیاسی راست و چپ گرگان در آن حضور نداشتند و یا حداقل در صحنه دیده نشدند ، اصلاح طلبان حامی روحانی نیز وارد صحنه نشدند چون این تجمع می توانست علیه دولتی باشد که خود آنها روی کار هستند ،اصولگرایان نیز چنین تجمعاتی را علیه نظام دانسته و با شعارهای ساختارشکنانه مخالفت کردند .

 به نظر می رسد این تعداد با الهام از یک مدل کشوری و بوسیله تلگرام دور هم گرد آمدند و اگر تلگرام همچنان فعال باشد امکان حضور در شبهای بعدی هم وجود دارد لذا می طلبد مسئولین استانی برای آرامش و آسایش مردمی که برای خرید و یا کار به خیابان شالیکوبی می روند ایجاد امنیت کنند و نگذارند عده ای سوء استفاده گر با تجمعات غیر قانونی آرامش مردم را سلب کنند .

انتهای پیام /

رامین مهرانفر می گوید:

با سلام !
بنده اصلا با اغتشاشات و درگیری و … موافق نیستم اما
رسانه باید امانت دار مردم باشد
رادکانای عزیز شما مطمعن هستین که 30 تا 40 نفر بودند ؟
شما مطمعن هستین که فقط جوان دبیرستانی بودند؟
رسالت شما آنچیزی نیست که به شما دیکته میشود ! به رسالت اصلی خود برگردید و آنچه واقعیت هست را بازگو کنید ولو به ضرر تان باشد (مصداق حدیث ی معروف )
بدرود

ارسال نظر