حاشیه های خواندنی حضور زیباکلام در گرگان + تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,254 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:34 ب.ظ، جمعه، 29 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

زیبا کلام به طرح موارد چالشی را در خصوص دولت دهم ، مواضع هاشمی ، تحریم ها ، برنامه هسته ای و عملکرد ۱۰۰ روزه دولت یازدهم و … مطرح کرد .

zibakalam_photo_3به گزارش رادکانا، دکتر صادق زیبا کلام استاد دانشگاه تهران برای حضور و سخنرانی در همایشی برای بزرگداشت ماندلا به گرگان آمد که این حضور حاشیه هایی به همراه داشت.

* ” نلسون ماندلا و نفی رادیکالیسم ” ، عنوان همایشی بود که دکتر زیبا کلام برای آن به گران آمده بود .

* زیبا کلام در نشست خبری و مراسم اصلی ؛ علاوه به پرداختن به موضوع همایش ، موارد چالشی را درخصوص دولت دهم ، مواضع هاشمی ، برنامه هسته ای و عملکرد 100 روزه دولت یازدهم و … مطرح کرد .

* زیبا کلام اقامتی چند ساعته در هتل جهانگردی ناهار خوران گرگان با همراهی صمدلویی ، صفایی ، بسطامی و … داشت .

تصویر کوچک شده

* لبخند حامد صمدلویی در این عکس نشان می دهد که وی به عنوان شاگرد دکتر زیبا کلام ، نقشی مهم و اساسی در دعوت از دکتر و انجام هماهنگی و برگزاری این همایش داشته است .

* نشست خبری  با حضور برخی خبرنگاران خبرگزاری ها و مطبوعات ، یک ساعت قبل از برنامه اصلی برگزار شد .

* حدود 200 نفر از فعالان سیاسی فرهنگی اجتماعی ، هنرمندان ، پیشکسوتان ، اهالی رسانه و اقشار دیگر مردم در پردیس مجتمع سینمایی کاپری گرگان حضور داشتند .

* در این مراسم محمود ربیعی ، عبدالسلام مهیمنی ، حسین رفعتی ،  حسین کبیر ، عبدالرضا چراغعلی ، الهه موسوی ، جعفر خاندوزی ، اکبر بصیرنیا ( حراست ارشاد ) ، حسین احمدی ( مدیر سابق هلال احمر ) ، یوسفعلی رستمانی ( فرماندار سابق بندرگز ) ، محسن مهیمنی ، حامد صمدلویی و … حضور داشتند .

** در این مراسم کلیپی از ” سید موسی صدر ” پخش شد و تصاویری از دوره مبارزات و زندگی نلسون ماندلا به تناوب پخش می شد و تصویر دیدار ماندلا با رهبر معظم انقلاب مرتب تکرار می گردید .

* زمانی که زیباکلام در بخشی از سخنانش ، نامی از سران فتنه 88 برد و موضوع درخواست رفع حصر آنان از روحانی را طرح کرد ، جمعی از حاضران در مراسم برای لحظاتی با کف و سوت به ابراز احساسات پرداختند . 

* در این مراسم پیام سفیر آفریقای جنوبی در تهران ، توسط سیاوش بسطامی قرائت شد .

* زانو زدن زیباکلام در کنار عکس ماندلا و در مقابل حضّار ، آن چیزی بود که خیلی ها برداشت منطقی مناسبی برایش نیافتند .

zibakalam_photo_7
 
* به تعدادی از سوالات شرکت کنندگان در پایان برنامه پاسخ گفته شد  .

zibakalam4

* بخش هایی از سخنان قابل تامل زیباکلام در نشست خبری و همایش ” نلسون ماندلا و نفی رادیکالیسم ” :

** یک نکته مهم در خصوص آقای هاشمی رفسنجانی این است که تاریخ زندگی هاشمی نشان می دهد که هر چه از زندگی‎اش می‎گذرد، افکار و عقایدش دچار تحولاتی شده است.

** من معتقدم بیش از سه دهه است که هاشمی به این جمع‎بندی رسیده است که مرگ بر آمریکا به جز اینکه تیشه به ریشه منافع انقلاب زده باشد حاصل دیگری نداشته است و موضع‎گیری‎های هاشمی رفسنجانی نشان می‎دهد که وی دیگر موضع مرگ بر آمریکا ندارد.

** اگر گفته‎ام آمریکا ستیزی تیشه به ریشه منافع ملی زده ، آیتم‎های بسیاری در این خصوص وجود دارد که یکی از آنها را می‎تواند منافع گازی در حوزه خلیج فارس دانست که بین ما و کشور قطر وجود دارد . در حالی که قطر سه برابر ما گاز برداشت می‎کند ما به دلیل تحریم بودن تنها یک سوم گاز را برداشت می‎کنیم در حالی که سهم بیشتری داریم .

** من معتقدم جلوی ضرر را از هرجا بگیریم منفعت است و به اعتقاد من ، باید برنامه هسته‎ای خودمان را محدود کنیم نه به خاطر اینکه غربی‌ها می‎گویند بلکه به این دلیل که منافع ملی ما این را می‎گوید.

** اگر روحانی نتواند کشور را از بن‌بست هسته‌ای و چاهی که در آن هستیم عبور دهد در زمینه‌های دیگر هم نمی‌تواند موفق شود.

** ما تنها کشوری هستیم که رسما و علنی گفته‎ایم که می‎خواهیم اسرائیل را نابود کنیم ، چه کسی این رسالت را به ما داده است که ما باید اسرائیل را نابود کنیم ؟ آیا اتحادیه عرب این را گفته‎اند ؟ فلسطینی‎ها ؟ سازمان ملل ؟

** زمانی که اعراب و فلسطینی‎ها اعتقاد به نابودی اسرائیل ندارند و به این معتقد هستند که یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل اعتقاد دارند که من هم این اعتقاد را دارم ؛ این نابودی اسرائیل که بخشی از جوهره جمهوری اسلامی ایران آمده است بر چه اساسی است.

** دوست داشتم رفع حصر میرحسین موسوی ، مهدی کروبی و زهرا رهنورد برای روحانی مهم باشد اگرچه در این 100 روز کاری برای رفع حصر آنها انجام نشد اما حدود 2 هزار دانشجوی ستاره‌دار دوباره به دانشگاه بازگشتند.

** زیباکلام با بیان اینکه در مجموع نمره بالایی به عملکرد 100 روزه دولت روحانی می‌دهد اظهار امیدواری کرد بعد از حل مشکل هسته‌ای کشور رفع حصر موسوی، کروبی و رهنورد در اولویت کاری روحانی قرار گیرد.

** وقتی به واسطه تحریم نمی‌توانیم حتی یک سنت هم جابه‌جا کنیم چه ربطی به سوءمدیریت دارد ؟ ، مشکلات اقتصادی ربطی به سوءمدیریت ندارد بلکه ریشه اصلی مشکلات اقتصادی ما مربوط به تحریم‌ها هستند. من معتقدم 100% مشکلات ما در حوزه اقتصاد ناشی از تحریم‎ها است.

** ﺍﺣﻤﺪﯼ ﻧژﺍﺩ ﮐﺎﺗﺎﻟﻮﮔﯽ ﺍﺯ ﺳﻮء ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ بود.

** همواره گفته‎ام که آقای هاشمی ، نلسون ماندلا یا مصدق و یا بازرگان نیست و مع‎الذالک از وی دفاع می‎کنم ، این هم به این دلیل است که ما در شرایطی زندگی نمی‎کنیم که بتوانم با افرادی هم‌تزاز او قیاسش کنم.

** بنده در دوران هاشمی رفسنجانی سمت و پستی نداشته‌ام ، همچنان که در دولت خاتمی و دولت ‌احمدی‌نژاد به طریق اولی هیچ پستی نداشته‎ام و در دولت روحانی نیز هیچ پست و مقامی ندارم.

** من همانند دختری هستم که افراد حاضرند با من دوست شوند ولی کسی نمی‌خواهد با من ازدواج کند و دلیلش هم واضح است ، برای اینکه من فکر و عقیده خودم را دارم و به عنوان مثال علی‎رغم حمایت شدیدی که از آقای روحانی کرده و خواهم کرد و به اندازه موهای سرم برای آقای روحانی مسافرت کردم، اما فاصله‎ام را با دولت آقای روحانی حفظ کرده‎ام.

** زیبا کلام در خصوص اظهار نظر مشاور رئیس جمهور که رانندگان تاکسی درباره موضوع هسته‎ای نظر ندهند ، گفت : معتقدم سریع‎القلم همانند بسیاری از اندیشمندان این جامعه ، درد توسعه ایران را دارد. اما به نظر من این اظهار نظر وی بسیار درست است زیرا موضوع هسته‎ای یک موضوع تخصصی است.

** در شرایط فعلی ایران اگر اقتصاددانان برجسته هم بیایند کار خاصی نمی‌توانند انجام دهند.

** اصلاح طلبان از آقای روحانی حمایت می‎کنند و این حمایت‎ها از انتخابات شروع شد و همه ما می‎دانیم که اگر حمایت اصلاح‎طلبان نبود بعید بود، آقای روحانی انتخاب شود.

** من معتقدم اگر این روابط خوبی که بین دولت و اصلاح‎طلبان وجود دارد، ادامه پیدا کند و اگر اصولگرایان منصفانه انتخابات را برگزار کنند و از دوپینگ شورای نگهبان استفاده نکنند و نامزدهای اصلاح‎طلب را رد صلاحیت نکنند، معتقدم که اصلاح‎طلبان در انتخابات اسفند سال 1394 حداقل دو سوم مجلس شورای اسلامی را از آن خودشان خواهند کرد.

**من معتقدم که اساسا بحث هسته‎ای ما به هیچ‎وجه توجیه اقتصادی ندارد و اگر اقتصاد را ملاک و معیار بگیریم، از اول رفتن به سمت هسته‎ای اشتباه بوده است. ما می‎خواهیم اورانیوم غنی شده برای نیروگاه بوشهر و نیروگاه‎های دیگر تامین کنیم، پس این اورانیوم غنی شده چه هزینه‎ای دارد ؟  آیا این توجیه اقتصادی دارد ؟ که من معتقدم خیر توجیه اقتصادی ندارد.

تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده
dr_zibakalam_photo

zibakalam_photo_3
zibakalam_photo_4
zibakalam_photo_6
zibakalam_photo_7

مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی رادکانا می توانند اخبار، مقالات، اشعار، مطالب طنز، تصاویر و هر آن چیزی که در قالب اقتصاد، فرهنگ و هنر جای می گیرد را به آدرس info@radkana.ir ارسال کنند تا در سریع ترین زمان ممکن به نام خودشان و به عنوان یکی از مطالب ویژه رادکانا منتشر شود.

همچنین می توانند سوژه های خبری و مشکلات شهرستان را جهت پیگیری از طریق ایمیل فوق یا سامانه پیامک ۳۰۰۰۲۷۲۰۱۰ با ما در میان بگذارند.

ارسال نظر