حاشیه های نشست خبری مدیر کل محیط زیست گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 609 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:32 ب.ظ، شنبه، 14 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

اولین نشست خبری مدیر کل محیط زیست استان گلستان با حاشیه هایی چون حضور بیش از اندازه عکاسان و سوالاتی در مورد پارک موزه دفاع مقدس، جاده ابر و پتروشیمی گلستان همراه بود .

mozis01به گزارش رادکانا، اولین نشست خبری دکتر اسماعیل مهاجر مدیر کل محیط زیست استان گلستان صبح امروز برگزار شد .

** این نشست 33 روز بعد از معارفه دکتر اسماعیل مهاجر در 11 آذر ماه سال جاری صورت گرفته است .

** مینی بوسی که جهت انتقال خبرنگاران از میدان تالار فخرالدین اسعد گرگانی آمده بود یک ربع به 10 حرکت کرد در حالی که برخی خبرنگاران بعد از حرکت به این نقطه رسیدند و از قافله جا ماندند که با اتوبوس و تاکسی خودشان را به ناهارخوران رساندند .

** ترتیب برگزاری این جلسه با الهه موسوی مشاور اسماعیل مهاجر در امور مطبوعاتی بود .

** جلسه با نیم ساعت تاخیر ساعت 10:30 دقیقه آغاز شده بود.

mozis03

** استقبال خبرنگاران از این نشست خوب بود و تقریبا به جز یک خبرگزاری از بقیه رسانه ها ،هفته نامه ها و روزنامه ها آمده بودند .

** اسماعیل مهاجر به همراه حسن زاده معاون اداری مالی ، حسینی و روشن دو تن دیگر از معاونان خود به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت .

mozis02
** حضور کیفی و کمی عکاسان هم سوژه بسیاری از خبرنگاران شد که چرا برای نشست خبری یک مدیر کل این همه عکاس آمده و مدام عکس می انداختند .
mozis01

** اسماعیل مهاجر که در زمان اصلاحات مدیر کل محیط زیست بود گفت : بی توجهی به محیط زیست در دولت گذشته مشهود بود .

** زمانی که مهاجر در مورد صید غیر مجاز و تعداد مجوزهایی که برای شکار داده با خنده به قوجقی خبرنگار شبکه گلستان اشاره کرد که وی نیز در صید غیر مجاز دستی بر آتش دارد .

** مهاجر در مورد سوال خبرنگاری که در مورد موزه حیات وحش گرگان پرسید توضیحات مفصلی داد و نحوه اینکه چطور  ساختمان اداره کل در ناهارخوران هم اداره کل هست و هم موزه حیات وحش .

** مهاجر در مورد پارک موزه دفاع مقدس گفت : بر کسانی که زمان جنگ به جبهه نرفته و یا حضور نداشتند فرض است که این رشادتها را در زمان صلح در جایی بخوانند و بنظر من با رعایت برخی نکات این مکان می تواند جایگاهی در ناهارخوران داشته باشد .

** مهاجر در آخر سخنان خود گفت : وامدار هیچ شخص و گروهی نیستم و همواره مستقل بوده و نگرانی ام توسعه استان است .

** مهاجر به متولیان کارخانه سیمان پیوند گالیکش هشدار داد که اگر نتوانند آلاینده های این کارخانه را کم کنند و از دستگاههای مدرن استفاده نکنند در معرض تعطیلی قرار خواهند گرفت .

** مهاجر به سفر دکتر معصومه ابتکار در 19 دی ماه سال جاری به گرگان خبر داد و گفت: در این سفر از برخی پروژه ها بازدید خواهد شد .

** مهاجر پتروشیمی گلستان را دارای ارزیابی علمی زیست محیطی خواند و گفت تا الان هیچ مشکلی وجود ندارد اما برای استفاده از دستگاههای این مجتمع باید از اخرین مدل روز استفاده شود .

** اسماعیل مهاجر در مورد جاده ابر گفت : با وجود دسترسی سه مسیر برای شاهرود جاده چهارم ضروری بنظر نمی رسد و توجیه اقتصادی هم ندارد و ارتباط با شاهرود نیز هیچ دستاوردی برای استان گلستان ندارد .

** اسماعیل مهاجر گفت : دکتر ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست روز 19 دی ماه سال جاری به گرگان می آید و در صورت مساعد بودن هوا از جاده ابر نیز بازدید خواهد کرد .

** از نکات جالب این نشست این بود که سوال یکی از خبرنگاران را خبرنگار دیگری پاسخ داد . هنگامی که یکی از خبرنگاران در مورد پارک موزه دفاع مقدس پرسید اسماعیل مهاجر حدیثی خواند و در ادامه نکاتی در مورد رشادتهای رزمندگان گفت اما جواب سوال را به الهه موسوی واگذار کرد و دلیل آن را اشرافیت وی بر این اخبار عنوان کرد .

** اما خانم مشاور مدیر کل در برخی موارد گویا از رئیس خود هم جلوتر می رود . اسماعیل مهاجر گفت که پتروشیمی گلستان ارزیابی های علمی و زیست محیطی را دارد اما الهه موسوی سخنان مهاجر را رد کرد و گفت من معتقدم که پتروشیمی ارزیابی علمی ندارد .

** خانم مشاور در مورد حریم جاده پارک ملی گلستان هم از عنوان شخم زده شده یاد کرد که اسماعیل مهاجر مدیر کل سازمان نظر دیگری در این مورد داشت . بنظر می رسد خانم مشاور و آقای مدیر کل در برخی نقاط با هم اختلاف نظرهای اساسی دارند وبعید بنظر می رسد این همکاری تا شش ماه دیگر تداوم یابد .

** اسماعیل مهاجر گفت : در فصل تابستان بر اثر سوزاندن پوشال زمین های زراعی ریز گردهای آلوده کننده هوا تولید می شود که وی به کشاورزان توصیه کرد از سوزاندن پوشال خود داری کنند . وی همچنین گفت : کشاورزان منطقه از کود ورمی کمپوست و کودهای بیولوژیک استفاده کنند . 

** اسماعیل مهاجر گفت : یگان حفاظت این اداره کل مثل گردانهای نیروی انتظامی نیست که در حالت آمادگی رزمی قرار داشته باشد ، در حالیکه تعداد اعضای یگانهای حفاظت از انگشتان دو دست هم تجاوز نمی کند .

ارسال نظر