امروز حجاب در سطح بین‌المللی نماد مکتب اسلام به حساب می‌آید
تعداد بازدید تعداد بازدید: 425 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:05 ب.ظ، سه شنبه، 2 اردیبهشت، سال 1393 نظرات بدون نظر

حجت‌الاسلام سید اسماعیل موسوی گفت: مادری که به تربیت فرزند خود علاقمند است، باید خود، دارای فضایل اخلاقی باشد و همواره رفتار صحیح را رعایت کند تا فرزندانش با آسودگی خاطر، در عمل از او الگو گیرند.

radkanaبه گزارش خبرنگار رادکانا، حجت‌الاسلام سید اسماعیل موسوی، درجلسه گفتمان فرهنگ فاطمی، نقش الگوهای دینی در هدایت زندگی بشر به سوی رستگاری دنیا و آخرت را بسیار مهم عنوان کرد وبا ارزیابی نقش مادران در تربیت دینی فرزندان با الگوگیری از سیره حضرت زهرا (س)، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) که خود، تربیت یافته دامان وحی بود، به خوبی می دانست که در تربیت اسلامی از چگونگی شیردادن به کودک و نگاه های محبت آمیز مادر گرفته تا تمام حرکات و اعمال و گفتارش، بر روحیه حساس آنها تأثیر می گذارد.

امام جماعت مسجد امیرالمؤمنین کردکوی در ادامه با بیان این مطلب که، کسی که می خواهد دیگری را تربیت کند باید در عمل، به آنچه می‌گوید پایبند باشد تأکید کرد: مادری که به تربیت فرزند خود علاقمند است، باید خود، دارای فضایل اخلاقی باشد و همواره رفتار صحیح را رعایت کند تا فرزندانش با آسودگی خاطر، در عمل از او الگو گیرند.

حجت‌الاسلام موسوی همچنین با اشاره به این موضوع که، امروز، حجاب در سطح بین‌المللی نماد مکتب اسلام و شعار عملی زن مسلمان به حساب می‌آید، از حجاب و عفاف بعنوان پدیده ی مذهبی و ارزشی مهم در تعالیم اسلامی یاد کرد.

ارسال نظر