حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمد باقر شریعتی در بستر بیماری+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,701 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:16 ب.ظ، پنج شنبه، 28 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام والمسلمین شریعتی تحت مراقبتهای ویژه تیم درمانی بیمارستان ۵ آذر گرگان هستند که وضعیت سلامتی ایشان نسبت به روزهای گذشته هیچ تغییری نکرده است.

ععععع

به گزارش رادکانا، حجت الاسلام والمسلمین شریعتی امام جمعه موقت شهرستان کردکوی تحت مراقبتهای ویژه تیم درمانی بیمارستان 5 آذر گرگان هستند، وضعیت سلامتی ایشان نسبت به روزهای گذشته هیچ تغییری نکرده است.

بدن حجت الاسلام شریعتی با توجه به عفونت شدید نسبت به قبل هیچ گونه تغییری نداشته است و درحال حاضر نیز با کمک دستگاه تنفسی، تنفس می‌کنند.

اقدامات درمانی وی توسط گروه پزشکان معالج آن در حال انجام است.

 درحال حاضر درجه هوشیاری ایشان 5 می باشد. در حالت کما نیستند و تیم پزشکی برای این‌که بدن وی دارو را تحمل کند و بتواند با کمک دستگاه تنفس کند دارو به آن تزریق کرده ‌است.

حجت الاسلام شریعتی با توجه به عفونت شدید بدن چندبار به بیمارستان انتقال یافته تا به بدنش خون بزنند  و حدود دوهفته ای می باشد که تحت درمان و کنترل هستند و اخیراً عفونت شدید بر بدن ایشان اثر گذاشته و باعث بروز اختلال ایمنی در بدن وی شده است.

در این حال از خداوند متعال سلامتی این عالم جلیل القدر و ربانی را خواستاریم و امیدواریم هرچه زودتر به بهبودی کامل دست یابند.

SAM_1873

خلاصه ای از زندگینامه حجت الاسلام  والمسلمین شریعتی:

حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمد باقر شریعتی در تاریخ سال 1318 در قریه سر کلاته خرابشهر ( تمیشه) چشم به جهان گشود. پدر بزرگوارش حاج رضا علی شریعتی بوده که از معتمدین و متدینین سرکلاته به شمار می رفت (سلسله نصبی ایشان به نوادگان آخوند ملا محمد کاظم هزار جریبی نجف اشرف می باشد ).

آنچه مسلم است حاج آقای شریعتی تحت تعلیم عموی مادربزرگش بنام آشیخ محمد رضا شریعتی که خود دارای اجتهاد بودند و  ابتدای تحصیلات دینی را محضر ایشان فرا گرفته اند .

دوران کودکی به روستای اندرات هزار جریب رفته ، مقداری از قرائت قرآن را آموزش دیده و جهت ادامه تحصیلات حوزوی در سالهای 1328-1330 ه.ش راهی شهرستان گرگان و در مدرسه آقا محسن ((محسینه)) مشغول تحصیل شدند . قریب 2 سال در گرگان مقیم شده بعد از آن برابر توصیه شیخ محمد رضا شریعتی رحل اقامت به سوی کوهستان نزد شیخ محمد کوهستانی بردند. ایشان به اتفاق 7 نفر از همکلاسی ها قریب به سه سال در کوهستان مشغول فراگیری علوم دینی شدند . بعد از فوت شیخ محمد رضا  کو هستانی به جهت عدم اطلاع پدر از اوضاع و احوال تحصیلات حوزوی مجددا” به گرگان آمدندو  اینبار در مدرسه عمادیه مشغول به تحصیل گردیدند .

از اساتید برجسته آن دوران  مرحوم حاج آقای نبوی که کتاب حاشیه را  حضرت ایشان  در مدرسه عمادیه گاهی هم در منزل ایشان تلمذ می نمودند در راستای تحصیلات خدمت حاج آقای نبوی ، کتاب جامی را نزد آیه اله سید سجاد علوی تلمذ می کردند بعد از آن حوالی سال 1339 تا 1340 به مشهد مقدس عزیمت نموده که در مشهد از فضلا و اساتید معروف زمان بهره مند گردید . منطق را نزد آقا شیخ مهدوی دامغانی ، شرح لمعه را نزد آقا میرزا احمد مدرس یزدی معروف به نهنگ العلما و علم کلام را در محضر آقا شیخ مجتبی قزوینی فرا گرفت و همزمان در درس اخلاق آقا میرزا جواد آقا تهرانی  نیز حاضر می شدند . ادبیات  عرب را نزد حاج آقای ادیب نیشاپوری مشغول تحصیل بوده اند ، کتاب رسائل مکاسب و کفایتین را نزد آیه الله وحید خراسانی در مشهد مقدس تلمذ نمودند .

 همزمان با درس رسائل و مکاسب و کفایتین در زمینه عرفانی و اخلاقی هم کلاس داشتند  که در مسجد جامع گوهرشاد از محضر آن بزرگوار نسبت به یادگیری تعلیمات دینی پیشرفتهای داشتند. بعد از اتمام رسائل و مکاسب و کفایه در کلاس درس خارج فقه آیه اله میلانی حاضر می شدند ( که معمو لا آیه الله میلانی شبها در مسجد گوهرشاد تدریس داشتند ) . مقداری از کتاب صلاه درس خارج فقه آیه الله میلانی را رفتند که هوای نجف به سر زده و حوالی سال 1347 عازم  نجف اشرف  شدند ( با توجه به روابط نامناسب ایران و عراق معظم له با مشقت فراوان خود را به نجف اشرف رساندند ) . در اولین گام وارد مدرسه آیه الله بروجردی شدند  که نزدیک حرم حضرت امیر الموء منین (ع) بود.

قریب 4 سال  در نجف اشرف ماندند که در این چهار سال جهت تکمیل دروس حوزوی درس خارج اصول را نزد آقا میرزا باقر زنجانی و خارج فقه  و همچنین کتاب ولایت فقیه ((حکومت اسلامی )) را محضر حضرت امام خمینی (ره) را نیز تلمذ کردند  و مدتی هم نزد آیت الله سید ابو القاسم خوئی تلمذ فرمودند .

 در سال 1351 ایشان از نجف به سر کلاته تمیشه آمدند. بدون هیچ گونه تشریفاتی و مشایعت و استقبال ، به محض  رسیدن به سر کلاته در محل فعلی مسجد حضرت ولی عصر (ع) اقامت گزیدند. از .سال1351 تا کنون بعد از تغییرات و باز سازی مسجد حضرت ولی عصر (عج الله ) به اقامه نماز جماعت و تبلیغ امور دینی مشغول شدند

ایشان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی  به دلیل حمایت از رهبر انقلاب ،حضرت امام خمینی (ره) بارها توسط رژیم شاهنشاهی دستگیر شدند اما این دستگیریها هیچ خللی در پیشبرد اهداف انقلابی ایشان بوجود نیاورد . بعد از پیروزی انقلاب اسلامی معظم له در کار های عمرانی و اجتماعی منشاء خدمات بسیاری بوده اند . خیلی از معضلات و مشکلات عمرانی روستا از جمله مدارس ، آسفالت ،خانه بهداشت ، مخابرات ، غسالخانه ، طرح بهسازی روستا ، گلزار شهدا ، آب آشامیدنی و برق ، مخابرات و ….. با همت و جدیت و پشتکار معظم له به بهره برداری رسید .

 معظم له در دوران 8 سال دفاع مقدس همراه با دیگر مردم فداکار ایران ،  فرزندش را راهی جبهه های حق علیه باطل نمودند و یکی از فرزندانش  بنام شهید علیرضا شریعتی را نثار انقلاب ، قر آن و اسلام نمودند . حضور ایشان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی بسیار چشمگیر بوده و بعد از در گذشت آیت الله سید مرتضی علوی به عنوان امام جمعه موقت شهرستان کردکوی انتخاب می شوند . مشارالیه از طرف مراجع عظام آقا سید محمود حسینی شاهرودی و آقا سید ابو القاسم خوئی تاییدات اجازه دخالت در امور حسبیه و اخذ و تصرف وجوه شرعیه  را اخذ نمودند .

027

022

052

023

SAM_1893

ارسال نظر