حذف نام منافقین از لیست تروریست‌ها
تعداد بازدید تعداد بازدید: 820 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:11 ب.ظ، شنبه، 8 مهر، سال 1391 نظرات ۳ نظر

خبرگزاری رادکانا، مقامات آمریکایی در پی گرفتن رشوه کلان میلیاردی از حامیان گروهک تروریستی منافقین اقدام به حذف نام این گروهک تروریستی از لیست گروههای تروریستی نموده اند. که این اقدام خود باعث مخالفت برخی کارشناسان و مقامات آمریکایی شده است.

 نام منافقین از لیست تروریست‌های تاریخ هم حذف خواهد شد!؟

به گزارش رادکانا به نقل از رجانیوز، خوش خدمتی تروریست‌های گروهک منافقین به کاخ سفید که در سفر اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایران به نیویورک نیز به اوج خود رسید، نهایتا نتیجه داد و ساعاتی پیش امریکا به صورت رسمی اعلام کرد،که نام منافقین را از فهرست گروه‌های تروریستی حذف کرده است.

به گزارش رجانیوز، وزارت امورخارجه امریکا ساعتی پیش اعلام کرد که از آنجا که اعضای منافقین به خواست دولت عراق، اردوگاه اشرف را با مسالمت ترک کرده‌اند، این سازمان که نام آن پیشتر در اروپا از فهرست گروه‌های تروریست خارج شده بود، از این پس در آمریکا نیز به عنوان گروهی تروریستی شناخته نمی شود. هیلاری کلینتون، وزیر امورخارجه آمریکا هم گفت از همین امروز انجام معاملات بازرگانی با اعضای مجاهدین خلق بلامانع است و حساب‌های بانکی آنها در آمریکا نیز دیگر مسدود نخواهد بود.

رشوه میلیون دلاری به کنگره بالاخره کار خودش را کرد

«گاردین» چند روز پیش نوشته بود که راز موفقیت گروهک تروریستی منافقین برای خروج از فهرست یاد شده، در جلب رضایت اعضای کنگره و مسئولان سابق امریکا که همچنان از نفوذ در دولت و کنگره برخوردار هستند، نهفته است.

این روزنامه انگلیسی در ادامه به افشای برخی اسامی در این رسوایی می‌پردازد و از جمله افرادی که از آن‌ها نام می‌برد الیانا روس لیهنتن رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا است که براساس تحقیق مذکور ۲۰ هزار دلار از یک گروه مرتبط با منافقین دریافت کرده است.

متهم دیگر “باب فیلنر”، عضو کنگره است که هزینه سفر وی به پاریس برای سخنرانی در برابر طرفداران منافقین از سوی یک گروه مرتبط با منافقین پرداخت شده است. این هزینه حدود ۱۴ هزار دلار برآورد شده است. این گروهک تروریستی همچنین حدود یک میلیون دلار به یک شرکت لابی آمریکایی برای کمک به حذف نام منافقین از فهرست گروههای تروریستی پرداخت کرده است.

همچنین “تید پو”، نماینده ایالت تگزاس در کنگره امریکا هزاران دلار از یک گروه حامی منافقین دریافت کرده است، تا در سخنرانی‌هایش از آن‌ها دفاع کند. از سوی دیگر، “مایک روجرز” رئیس کمیسیون اطلاعات و امنیت و دانا روراباچر رئیس کمیسیون فرعی نظارت بر امور خارجی مجلس نمایندگان امریکا نیز هزاران دلار برای حمایت از گروهک منافقین در کنگره، دریافت کرده‌اند.

منافقین چرا در لیست تروریست‌ها بودند؟

ایالات متحده امریکا در سال ۱۹۹۷، گروهک منافقین را یک گروه تروریستی معرفی کرده بود اما این مساله به خاطر جنایات اعضای این سازمان در حق مردم ایران و همچنین شهروندان عراقی در زمان حکومت دیکتاتور سابق این کشور نبود؛ بلکه ست داشتن اعضای منافقین در کشته شدن چند آمریکایی و تحت فشار افکار عمومی به سران وقت کاخ سفید، آنها را در لیست گروه‌های تروریستی آمریکا وارد کرد.

با این حال، از همان زمان تلاش‌های بسیاری برای خروج این گروهک تروریستی از این لیست صورت گرفت و دولت آمریکا به دنبال بهانه‌ای برای انجام این کار بود؛ مساله‌ای که با مخالفت جدی رسانه‌های این کشور هم روبرو شده است.

روزنامه واشنگتن پست در این زمینه نوشته است: برخی از مقامات و کار‌شناسان امور سیاسی آمریکا با این اقدام مخالف‌اند؛ زیرا از نظر آن‌ها هرگونه حمایت آمریکا از آن سازمان، وجهه آمریکا را در داخل ایران تخریب می‌کند. زیرا در ایران بسیاری از مردم عادی آن سازمان را یک گروه تروریستی تلقی می‌کنند و سیاست آمریکا را نابخردانه می‌خوانند. اکنون به نظر این کار‌شناسان خشم افکار عمومی ایران بار دیگر متوجه آمریکا خواهد شد. آن‌ها در جنگ ۸ ساله مورد حمایت صدام قرار داشتند.

افسر جوان می گوید:

با سلام وخسته نباشد
شما را در وب سایت 01عاشورا لینگ کردم خوشهال میشم مارو هم لینگ کنید
با تشکر

areeiiyan می گوید:

باعرض سلام و ادب و احترام
در خصوص حذف نمام این گروهک شیطانی از لیست تروریسها باید به اطلاع برسانم که همانطور که بزرگترین تروریست دولتی دنیا یعنی امریکا و اسراییل اثری از نامشان در این لیستهای به اصطلاح تروریستی نیست …نباید انتظار داشته باشیم که حیواناتی چون منافقین که همطراز با انها به انواع جنایت دست زده اند در لیست قرار داشته باشند .
اصلا صلاحیت در لیست بودن و یا خارج از ان لیست بودن را چه کسی جز اذهان بیدار و بصیر بشریت کنونی می تواند تعیین کند …
در کشور ما هزاران برگ از اسناد جنایت این حیوانات سفاک وجود دارد که جانی و کثیف بودن انها را اثبات میکند …حال اگر همه دنیا هم چشم خود را به روی حقایق ببندند و خود را در کنار انان قرار دهند ….شما مطمئن باشید که جنایتهای انان هیچ گاه از ذهن ملت بیدار ایران پاک نخواهد شد و زمینه ای برای حضور انان ر ایران فراهم نخواهد بود ….و من به عنوان یک مسلمان شیعی ایرانی عرض میکنم که تا نابودی کامل این جانیان در فضای حقیقی و مجازی دست از مبارزه بر نخواهم داشت ….
ربنا افرغ علینا صبرا و ثبت اقدامنا و ونصرنا علی القوم الکافرین.

سعید می گوید:

خدا لعنت کنه منافقین بی پدر مادرو

ارسال نظر