حراست از دیدگاه خاتم الانبیاء حضرت محمد (ص)
تعداد بازدید تعداد بازدید: 916 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:09 ب.ظ، یکشنبه، 6 بهمن، سال 1392 نظرات یک نظر

محمد روحانی فر مسئول حراست فرمانداری شهرستان کردکوی با تهیه یادداشتی با عنوان حراست از منظر رسول الله حضرت محمد (ص) ضمن عرض تبریک بمناسبت ولادت حضرت رسول اکرم (ص) پیامبر رحمت و مهربانی، حافظ و حراست از کیان دین مقدس اسلامی به همشهریان عزیز و ملت شریف ایران، پیامبری که با متولد شدنش آتشکده زرتشتیان خاموش، طاق کسرا واژگون و دریاچه ساوه خشک شد و بدون اینکه پای استادی بنشنند معجزه اش نوشتن و خواندن قرآن کریم می شود.

Copy of Pictureبه گزارش رادکانا، محمد روحانی فر مسئول حراست فرمانداری شهرستان کردکوی با تهیه یادداشتی با عنوان حراست از منظر رسول الله حضرت محمد (ص) ضمن عرض تبریک بمناسبت ولادت حضرت رسول اکرم (ص) پیامبر رحمت و مهربانی، حافظ و حراست از کیان دین مقدس اسلامی به همشهریان عزیز و ملت شریف ایران، پیامبری که با متولد شدنش آتشکده زرتشتیان خاموش، طاق کسرا واژگون و دریاچه ساوه خشک شد و بدون اینکه پای استادی بنشنند معجزه اش نوشتن و خواندن قرآن کریم می شود.

وی تعریف حراست اینگونه بیان می کند:

حراست به نهادی گفته می شود که در داخل ساختار یک دستگاه اجرایی وظیفه خطیر مراقبت از سلامت اجزای کوچک و بزرگ آن تشکیلات را در برابر انواع و اقسام انحراف های موجود که چه مستقیم و یا غیرمستقیم آن دستگاه را تهدید می کند به عهده دارد.

به عنوان بازوی توانمند با توجه به اشراف اطلاعات مجموعه دارد و مشاور خوبی برای مدیر مجموعه می باشد و هرگونه تخلف مشاهده شده، گزارش و رهنمودهای لازم به مراجع ذیصلاح انتقال دارد.

حراست از دیدگاه پیامبر اکرم (ص):

یک شب پاسداری (حراست) در راه خدا از هزار شب نماز خواندن و روز آن را روزه دارند بهتر است. (ص 200 نهج البلاغه)

رسول نور و رحمت حضرت محمد (ص) می فرمایند: سخنانی که در مجالس رد و بدل می شود، امانت است؛ مگر سه مجلس:

الف: مجلسی که در آن نقشه ریختن خون کسی کشیده شود.

ب: مجلسی که در آن، تصمیم به تجاوز گرفته شود.

ج: مجلسی که در آن تصمیم به حلال شمردن و ( تصرف و اشغال) مال دیگری بگیرند؛

یعنی همه جا سخنانی که در جلسات محرمانه گفته می شود باید به صورت راز بماند و جایی منتشر نشود مگر سخنان سه مجلس پیشگفته که در آن ها تصمیم به تعدی و ظلم و قتل گرفته شود.

نه تنها سخنان این مجالس راز نیست بلکه باید فاش شوند تا از ترور و ظلم و معصیت و تاراج مال دیگران جلوگیری گردد، اینگونه بود که خدای یکتا، امین عرش و فرش را نبی رحمت و رسول خاتم قرار داد.

بهترین افراد برای حراست از دیدگاه پیامبر (ص):

بهترین شما کسی است که وقتی او را می بینید به یاد خدا بیفتید، سخنانش بر دانش شما بیفزاید و رفتارش شما را به آخرت راغب سازد.

بهترین شاهد حراست:

(حراست) به عنوان شاهدی است که قبل از آنکه از او بپرسند خود شهادت می دهد.

والحمدلله رب العالمین

محمد روحانی فر

حراست فرمانداری کردکوی

 

بیدلی می گوید:

با تشکر….
بهره بردیم

ارسال نظر