حسین کشتی نجات در شرایط طوفان زدگی جامعه است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 604 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:58 ب.ظ، یکشنبه، 19 آبان، سال 1392 نظرات بدون نظر

دکتر حسن صادقلو استاندار استان گلستان بواسطه عرض ادب به ساحت مقدس اهل بیت عترت و طهارت و عرض ارادت به عزاداران حسینی با دعوت فرماندار در جمع عزاداران حسینی شهرستان کردکوی در مسجد جامع این شهرستان حاضر شد.

IMG_0028به گزارش خبرنگار رادکانا، دکتر حسن صادقلو استاندار استان گلستان طلیعه سخن خود را با حدیث معرف پیامبر در خصوص ابا عبدالله الحسین شروع کرد و گفت: ” ان الحسین مصباح الهدى و سفینه النجاه” حسین راه هدایت و کشتی نجات است. حسین چراغ هدایت در زمانه تاریکی است. حسین کشتی نجات در شرایط طوفان زدگی جامعه است.

وی اضافه کرد: این نکته یک پیشگویی از طرف پیامبر اسلام بود و باید بگویم پیشگویی با پیش بینی فرق دارد، پیشگویی از آن مردان خداست و بر انسان الهی محقق می شود پیامبر در این فراز پیشگویی دارند به این معنی که فردا روز، جهان بشریت جز راه حسین راهی برای نجات خود ندارد.

استاندار گلستان اظهار داشت: چه خوب است شبهای ماه محرم را صرف یافتن این پیام  کنیم که در فردا روز برای رهایی از جهل و طوفان زدگی کشتی جامعه، راهی و مدلی جز حسین نیست لذا خداوند انشاالله ما را به روح های بلند کربلائیان این توفیق را به ما ملت بدهد تا رهایی بخش جامعه مان باشیم.

دکتر صادقلو با توجه به فضای معنوی حاکم بر مسجد جامع کردکوی فرازهای سخنرانی خود را با اشاره به واقعه کربلا و داستان مطالبه حق الناس از طرف اعرابی در مسجد پیامبر در آخرین روزهای زندگی مبارکشان و واقعه کربلا به اخلاق و درس آموزی از واقعه کربلا پرداخت و در این میان تأکید بر رعایت حق الناس و رعایت حقوق مردم از سیره پیامبر و ائمه هدی با نیت ظرفیت سازی در عرصه های اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و درس آموزی به آیندگان اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به فرهنگ عاشورایی در فرازی از حوادث و رویدادهای کربلا گفت: زمانی که مسلم بن اوسجه در شرایطی بر دشمن (شمربن زی الجوشن)  ظفر داشتند و به اباعبدالله پیشنهاد کشتن او رادادند اباعبدالله نپذیرفت و فرمودند: من نمی خواهم شروع کننده جنگ باشم، در واقع هدف مقدس وسیله نامقدس را توجیه نمی کند زیرا حکومت جوهرش عدل است و عدل آن است که هر شی در موضع خودش قرار گیرد.

دکتر صادقلو در ادامه افزود: امام می خواهد این روح آزادگی و آزادی را در وجود انسان بتاباند لذا از تاریکی شب استفاده می کند و بیعت خود را از دوستان و یارانش بر می دارد تا با آزادی راه خود را انتخاب کنند و در واقع امام حتی بهشت را هم به کسی تحمیل نمی کند، رفتار حسین عظمت است. اخلاق حسین عظمت و بزرگی است و به انسان شرافت می دهد.

استاندار گلستان اذعان داشت: ستون آموزه های اسلام سه قسم است؛ اعتقادات، احکام و اخلاق و جوهره اعتقادات و احکام باز به اخلاق بر می گردد.

لازم به ذکر است رمضانعلی الیاسی فرماندار شهرستان کردکوی در این مراسم ضمن خیرمقدم گویی به عزادران حسینی، مهمانان و مدعوین گفت: کردکوی چهار درصد از خاک و جمعیت استان را داراست و حضور امام جمعه معزز کردکوی بعنوان چهره منطقه ای، مسئولین و مردم فهیم و متدین شهرستان که با توجه به مراسمهای متعدد در سطح شهرستان در مراسم حضور یافتند تشکر کرد.

حجت الاسلام موسی شاعری امام جمعه کردکوی، الیاسی فرماندار کردکوی، سرهنگ سمیعی فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیران استانی، شهرستانی و جمعی از مجموعه صلایق مذهبی، اجتماعی و سیاسی در جمع عزاداران حسینی شهرستان کردکوی حضور بعمل آوردند.

ارسال نظر