حسین صادقلو شهردار گرگان و حسن صادقلو استاندار گلستان / رامیان مرکز استان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 3,027 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:11 ب.ظ، پنج شنبه، 18 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

کمتر از یک ماه پیش بود که حسین صادقلو در رقابتی نفس گیر توانست به ساختمان بهشت گرگان راه پیدا کند و در این رهگذر یک رامیانی دیگر نیز توانست ماراتن نفس گیر انتخاب استاندار گلستان را بنام خود به پایان برساند .

thumb271-691b2498798fcda7fcb78936ac61921aبه گزارش رادکانا، شاید کسی قبل از انتخابات 24 خرداد ماه 92 فکر نمی کرد این همه تغییر و تحول در کشور و در سطح استان گلستان روی دهد .

با روی کار آمدن حسن روحانی در کشور انتقال نرم قدرت کم کم شکل گرفت و موسفیدان و با تجربه دوباره آمدند تا به قول خودشان اشتباهات دیگران را جبران کنند . در عرصه انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز تغییرات ملموسی دیده شد که بارزترین آن در انتخابات شورای شهر تهران و انتخاب احمد مسجد جامعی به عنوان رئیس شورا بود .

در استان گلستان نیز طیف جدیدی از نیروهای جوان و با انگیزه در شورای شهر موفق به اخذ آرای مردم شدند و بعد از انتخاب خود ، مهمترین اولویت را انتخاب شهردار گذاشتند .

عدم تمایل اکثریت اعضای فعلی با تمدید شهرداری ابراهیم کریمی باعث شد تا نام گزینه های متعددی روی زبان بیفتد که در ابتدا جمع زیادی بیش از 20 نفر نامزد احراز این پست بودند تا نهایتا در روز آخر سه نفر بنام های حسین صادقلو رامیانی ، مهندس پرهام جانفشان و مهندس محمد رضا سبطی باقی بمانند که البته جانفشان در ساعات پایانی انصراف داد و نهایتا حسین صادقلو توانست با رای طلایی ابراهیم جرجانی و بازی هنرمندانه زهرا نورا عنان شهرداری گرگان را بدست بگیرد .

در عرصه انتخاب استاندار هم اگر وضع بدتر از این نبود ، بهتر هم نبود . چرا که گزینه های متعددی هر روز بر سر زبانها می افتاد و گاها برخی افراد نیز خودشان را مطرح می کردند . تا ورود جدی مجمع نمایندگان استان به قضیه انتخاب استاندار ، همه چیز در حد گمانه زنی بود اما از حدود یک ماه پیش که مجمع برای انتخاب استاندار جدی شد گزینه ها نیز جدی شدند .

برخی اختلافات مجمع نمایندگان با نماینده ولی فقیه در استان باعث شد تا انتخاب استاندار گلستان به درازا بکشد اما این بار نیز یک رامیانی از گلدان طلایی بیرون آمد و او کسی نبود جز حسن صادقلو که هم مورد تایید اکثریت نمایندگان استان و هم نماینده ولی فقیه بود هر چند اصلاح طلبان استان سعی کردند انتخاب صادقلو را به نفع آیت الله نورمفیدی مصادره کنند .

در عین حال حضور دو رامیانی بر اریکه قدرت استان گلستان باعث شد تا برخی رسانه ها از رامیان به عنوان مرکز استان گلستان یاد کنند اما حسن صادقلو در بدو ورود به زادگاهش ، گربه را دم حجله کشت و گفت که رامیانی ها شخیت مرا حفظ کنند و زیاد از من انتظار نداشته باشند چرا که من باید کل استان را مدیریت کنم و رامیان میزبان کل استان است .

صادقلو با بیان اینکه رامیان میزبان استان گلستان است اذعان داشت : به شما رامیانی ها توصیه می کنم که سعی کنیم میزبان خوبی برای استان گلستان باشیم .

حال باید دید در روز های آتی که با تغییر و تحولاتی در فضای مدیریت کلان و میانی استان و گرگان همراه خواهد بود ، اوضاع چگونه پیش می رود و آیا هوای معتدل دولت تدبیر و امید باعث شکوفایی ” گلستان ” خواهد شد یا اینکه وزش بادهای موسمی جناحی و قومی و … همه چیز را خشک خواهد کرد .

ارسال نظر