حسین یزدان پناه معاون رهبری حزب آزادی کردستان دستگیر شد+تصاویر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 757 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:42 ب.ظ، چهارشنبه، 24 دی، سال 1393 نظرات یک نظر

ساعاتی پیش منبع خبری موثق بولتن نیوز در کردستان عراق و شهر اربیل،از دستگیری حسین یزدان پناه معاون حزب آزادی کردستان،خبر داد.

325762_691ساعاتی پیش منبع خبری موثق بولتن نیوز در کردستان عراق و شهر اربیل،از دستگیری حسین یزدان پناه معاون حزب آزادی کردستان،خبر داد.

بر اساس این خبر،وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق،روز گذشته(سه شنبه)،دستور دستگیری حسین یزدان پناه را صادر کرد

به گزارش رادکانا، حسین یزدان پناه معاون رهبری گروه موسوم به حزب آزادی کردستان با شکایت وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق دستگیر شده است.

بر اساس شکایت وزارت پیشمرگ اقلیم،حسین یزدان پناه پس از بازجویی های مقدماتی،برای محاکمه به دادگاه برده می شود.

وزارت پیشمرگ،شکایتهای متعددی از نامبرده به دلیل اعمال رفتارهای غیرقانونی و ضد حقوق بشری در محورهای جنگی و نشان دادن تصاویر زشت و غیرانسانی از پیشمرگان در بین افکار عمومی و مجامع بین المللی،مطرح کرده است.

مهم ترین بخش شکایت وزارت پیشمرگ بخاطر گرفتن عکس یادگاری غیرانسانی در کنار یک جسد داعشی،از سوی حسین یزدان پناه،بوده است.

325762_691

وزارت پیشمرگ در شکایت خود آورده است؛

حسین یزدان پناه چندی پیش در محورهای جنگی بر علیه داعش با یک جسد داعشی عکس یادگاری گرفته که در آن سیمای پیشمرگان اقلیم را زیر سوال برده بود،او پایش را روی جسد یک داعشی گذاشته بود و خود را بعنوان یک قاتل بی رحم و درنده معرفی کرده بود که انگار در حال شکار شخصی یک شیر شکار کرده و پایش را روی آن گذاشته و برای خود،وجهه ای در بین دوستدارانش پیدا کند.

وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان در شکایت نامه خود حسین یزدان پناه را متهم کرد به اینکه او خود را مثل یک قاتل نشان داده و قوانین بین المللی در ارتباط با حفاظت از حقوق بشر را نقض کرده و پس از کشته شدن یک داعشی پایش را روی جسد داعشی کشته شده گذاشته و با آن عکس گرفته و با این کار سیمای پیشمرگان را زیر سوال برده است.

شکایت وزارت پشمرگ بعد از آن مطرح شد که یزدان پناه تصویری را از خود در رسانه ها منتشر کرد که در آن پای خود را روی یک داعشی کشته شده گذاشته بود و در آن قدرتنمایی کرده و قدرت خود را روی یک جسد به نمایش گذاشته بود! (تصاویر را در این خبر مشاهده می کنید)

325761_524

همچنین نشریه سات نیز با چاپ این عکس،اعلام کرده که بیشترین محور شکایت وزارت پیشمرگ به خاطر این عکس زشت و غیرانسانی بوده و با تعدد اعمال غیرانسانی حزب آزادی کردستان در محورهای جنگی،در نهایت وزارت پیشمرگ تحمل نکرد و دستور دستگیری حسین یزدان پناه معاون حزب آزادی کردستان ایران را صادر کرد.

حسین یزدان پناه معاون رهبری حزب آزادی کردستان دستگیر شد+تصاویرلازم به ذکر است که با آغاز حملات نیروهای داعش به اقلیم کردستان و مقاومت نیروهای پیشمرگ از کردستان عراق،گروهکهای تروریست و فرصت طلب کرد ایرانی نیز از فرصت استفاده کرده و بدون اذن ریاست اقلیم کردستان عراق و برای مدیون ساختن بارزانی به خودشان و همچنین مطرح شدن نامشان و جذب نیرو،پیشمرگان شان را راهی محورهای جنگی کردند اما بلافاصله و هفته بعد از آن،اقلیم کردستان به آنها دستور داد سریعا محورهای جنگی را ترک کرده و به اردوگاههایشان بازگردند چون نیازی به نیروهای آنها ندارند.

اما تنها نیرویی که با تبلیغ گسترده تلویزیون رووداو منتسب به پارتی و نیچروان بارزانی،تا این دقیقه موفق شده بود،بر خلاف دستوری که مقامات اقلیم به دیگر نیروها مبنی بر بازگشت شان به اردوگاههایشان،داده بود در محورهای جنگی کرکوک باقی بمانند،حسین یزدان پناه و پیشمرگانش در حزب آزادی کردستان بودند که با شکایت وزارت پیشمرگ و دستگیری نامبرده برای مقامات اقلیم مشخص شده که همان سخنی که ما در همان اوایل می گفتیم که این نیروها فرصت طلب هستند و برای اهداف خاصی برای جنگ به محورهای جنگی رفته اند،درست بوده و این گروهها تنها قصدشان خودنمایی و سوء استفاده از موقعیت بوده و هرگز برای منافع اقلیم کردستان به جنگ نمی روند.

باقی ماندن حسین یزدان پناه و نیروهایش در محورهای جنگی نیز از اشتباهات جبران ناپذیر اقلیم بوده و نمی بایستی صبر می کردند تا اتفاقاتی این چنینی روی دهد و آنگاه پی به اشتباه خود ببرند چون دیگر دیر شده و به قول خود وزارت پیشمرگ،سیمای پیشمرگان حزب آزادی کردستان زیر سوال نرفته چون سیمای آنها مشخص بود!تنها سیمای پیشمرگان اقلیم کردستان زیر سوال رفته و این اعمال حیوانی و ضد انسانی از سوی حسین یزدان پناهها،در گذشته در حق مردم ایران نیز انجام شده و اگر این بار برخورد قاطعی نشود،بدون شک ادامه خواهد داشت.

همچنین به اطلاع خوانندگان عزیز بولتن نیوز نیز می رسانیم که منابع خبری بولتن در اربیل،بطور ویژه این پرونده را رصد کرده و لحظه به لحظه روند دادرسی را اطلاع رسانی کرده و جزئیات محاکمه نامبرده را بصورت اختصاصی منتشر می کنیم.

Parsa می گوید:

پس داعشی های… سر میبرن غیر انسانی نیست . بعد اگه پسرای خاکمون اینطوری میکنن غیر انسانیه اینا همش … شعره . بژی کردستان

ارسال نظر