حضور مسئولان ستاد عالی مساجد کشور در شهرستان کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 393 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 5:23 ب.ظ، چهارشنبه، 24 دی، سال 1393 نظرات بدون نظر

مسئول ستاد عالی مساجد کشور و استان با روحانی مستقر و رئیس شورای فرهنگی یساقی دیدار و تبادل نظر کردند.

709862به گزارش خبرنگار رادکانا، آقایان مصطفی کرمی کارشناس معاونت برنامه ریزی و توسعه ستاد عالی مساجد کشور به اتفاق رضا حسینعلی پور نماینده ستاد عالی، محمد زمان طالبی مسئول آموزش و پژوهش و محمد کشیری کارشناس توسعه و ساماندهی کانونهای فرهنگی، هنری مساجد استان گلستان با حضور در مسجد آیت الله روشنی و کتابخانه شهید حیدرپور با حجت‌الاسلام عباس شفیعی روحانی مستقر یساقی و رئیس شورای فرهنگی و حاج محمد روشنی مسئول کانون فرهنگی، هنری مسجد آیت الله روشنی دیدار و در خصوص مسایل مختلف فرهنگی گفتگو و تبادل نظر کردند.
در این دیدار ابتدا حجت‌الاسلام شفیعی امام جماعت مسجد آیت الله روشنی روستای یساقی طی سخنانی با تقدیر و تشکر از مسئولین ستاد عالی و کانون های فرهنگی مساجد، گزارشی از فعالیت های کانونهای فرهنگی مسجد آیت الله روشنی و مسجد جامع یساقی ارائه کردو گفت: در سال ۱۳۹۲ با همت و همکاری هیأت امناء و کانونهای فرهنگی مساجد، پایگاههای بسیج برادران و خواهران و شورای اسلامی یساقی، ۸۰ برنامه فرهنگی و مناسبتی در این محل بزرگ اجرا کردیم که مورد استقبال بسیار خوب مردم این محل قرار گرفت.
وی گفت:در سال ۹۳ هم برنامه های بسیار خوبی در یساقی برگزار شد که بعضی از این برنامه ها مثل جشن عید سعید غدیر، وداع با شهید گمنام و گرامیداشت سالگرد امام خمینی(ره) و یادواره شهدا و.. . در سطح استانی بود.
وی نقش کانونهای فرهنگی مساجد در برنامه های فرهنگی محل را مؤثر دانست و گفت: با توجه به فعالیت های این کانونها، به نظر می رسد کانونهای فرهنگی مساجد باید بیشتر مورد حمایت و توجه قرار گیرند.
رئیس شورای فرهنگی یساقی با بیان این مطلب که عدالت به این نیست که به طور مساوی به هر کانون فرهنگی، هنری بودجه اختصاص پیدا کند خاطرنشان کرد: انتظار ما از مسئولین کانون فرهنگی مساجد استان این است که براساس کارکردها و فعالیت های کانونهای مساجد اعتبارات توزیع گردد.
وی با اشاره به انتشار نشریه آینده سازان یساقی، پیک مسجد، چشمه و ندای روستا از مسئولین مربوطه خواست تا در این بخش هم کمک کار کانون فرهنگی باشند.
در ادامه این دیدار آقای مصطفی کرمی کارشناس معاونت برنامه ریزی و توسعه ستاد عالی مساجد کشور نیز ضمن قدردانی از حجت‌الاسلام شفیعی و برنامه های ابتکاری و فعالیت های ایشان اظهار داشت: محور کانون های فرهنگی مساجد ائمه جماعت هستند و در واقع شما نوک پیکان کانونهای مساجد می باشید.
کرمی همچنین با اشاره به این مطلب که حضور ما در کانونهای مساجد بخاطر آشنایی بیشتر ما از توانمندی ها و ظرفیت ها و مشکلات کانونهاست خاطرنشان کرد: تا آنجا که برای ما مقدور باشد سعی خواهیم کرد مشکلات کانونها را برطرف تا از توانمندی های کانونهای فرهنگی، هنری مساجد بیشتر استفاده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر