حضور مدیرکل حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس بسیج سپاه کشور در پانزدهمین یادواره شهدای روستای سرکلاته
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,509 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:17 ب.ظ، پنج شنبه، 16 شهریور، سال 1391 نظرات بدون نظر

این مراسم با حضور حاج عیسی امامی( نماینده محترم مردم شهرستان های گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی) مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی و جمع کثیری از مردم شهرستانها و روستاهای اطراف خصوصا مردم شهیدپرور روستای سرکلاته برگزار شده است که حضور سردار احمد حق طلب (مدیرکل حفظ و نشر ارزشهای دفاع […]

این مراسم با حضور حاج عیسی امامی( نماینده محترم مردم شهرستان های گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی) مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی و جمع کثیری از مردم شهرستانها و روستاهای اطراف خصوصا مردم شهیدپرور روستای سرکلاته برگزار شده است که حضور سردار احمد حق طلب (مدیرکل حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس بسیج سپاه کشور) در این مراسم جلوه خاصی به یادمان شهداء والامقام این روستا داده است.

مدیرکل حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس بسیج سپاه کشور در جمع کثیری از مدیران استانی وشهرستانی و مردم شهیدپرور روستای سرکلاته فرمودند: خداوند متعال به واسطه هدفی که شما دارید، خیر وبرکت به شما عنایت می کند. وی در ادامه افزود: این امنیت و آرامش ناشی از خون پاک شهدا و زحمات شما مردم خوب این سرزمین می باشد واین سفر را افتخاری برای خود می دانم.

ایشان به این نکته اشاره فرمودند: زمانی که وارد این استان شدم از تابلوعکسهایی که در ابتدای ورودی هر شهر و روستاهای این استان بود نهایت لذت را بردم که این خود ایده بسیار بجا و شایسته ای برای شناساندن شهدا، حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این مرز وبوم  می باشد.

سردار احمد حق طلب گفت: واقعا این شهدا که بودند و چه کردند و چرا مردم ما بعضی از شهداء بزرگ را به خوبی نمی شناسند و اطلاعاتی از آنها ندارند که این ناشی از عدم ثبت برخی از اطلاعات بوده است و دلیل عدم ثبت اطلاعاتی از شهدا بخاطر این بوده است که شهدا خواهان این نبوده اند ایثارگری شان ریا شود که به همین دلیل تمام بزرگی و عظمتشان را به آسمان بردند.

وی ادامه داد: از تمامی دوستانی که در اقسانقاط کشور ما را در جمع آوری وصیتنامه، عکس و خاطرات شهدا یاری کردند تشکر می کنیم. واین را بدانید که این خاطرات و وصیتنامه ها در قالب کتاب و دیگر موضوعات به دست تمامی کسانی که عاشقان و ادامه دهندگان راه شهدا هستند رسیده است که تأثیرگذاری شگرفی بر مردم عزیزمون داشته است.

وی در ادامه سخنانش به اجلاس سران عدم تعهد اشاره کردند و فرمودند: بنده به عنوان سمتی که داشتم از حاضرین این اجلاس بودم خیلی از سران کشورهای حاضر در جلسه مسلمان نبودند با این وجود مسئولین کشور از یکدیگر می پرسیدند آیا سران کشورها در زمان ورود مقام معظم رهبری به سالن اجلاس به احترام او از جایشان بر می خیزند یا اینکه از روی بغض و کینه بر نمی خیزند. اما باور کنید هم در زمان ورود مقام معظم رهبری به سالن اجلاس و هم در پایان سخنانشان سران تمامی  کشورهای حاضر در جلسه به احترام مقام معظم رهبری از جایشان بلند شدند و تشویق کردند، که بخاطر بصیرت و خردمندی رهبر معظم امام خامنه ای بود.

در پایان جلسه سردار احمد حق طلب مدیر کل حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس لوح تقدیری از دست حجت الاسلام  والمسلمین شریعتی رئیس ستاد یادواره شهداء روستای سرکلاته دریافت کردند.

حضور جناب آقای حاج عیسی امامی (نماینده مردم شهرستان های گرگان و آق قلا در شورای اسلامی)که از اهالی همین روستا می باشد در این مراسم معنوی.

خبرگزاری رادکانا

ارسال نظر