حضور ۳۰۰۰ بسیجی کارگزار شیعه و سنی حج در گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 740 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:58 ب.ظ، پنج شنبه، 9 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

مدیر حج و زیارت استان گلستان از وجود ۳ هزار بسیجی کارگزار شیعه و سنی حج در گلستان خبر داد و گفت: این آمار در گذشته ۵۰۰ نفر بوده که خوشبختانه روند افزایشی داشته است.

به گزارش رادکانا به نقل از فارس، مهدی شیخی در نخستین گردهمایی بسیجیان حج و زیارت که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار داشت: درهای حج به روی همه باز است و شیعه و سنی در کنار هم قرار دارند.

وی تصریح کرد: امیدواریم این مهم یکی از دستاوردهای خوب بسیج باشد، بی‎شک اگر 3 هزار نفر شیعه و سنی را در مجموعه بسیج داشته باشیم، از بین بیش از یک‎هزار کارگزار در سراسر کشور تنها استانی خواهیم بود که موفق به انجام کار شده است.

حج چهره‎ای از وحدت است

مدیر حج و زیارت گلستان با بیان اینکه حج چهره‎ای از وحدت است، ابراز داشت: دستان نیرومند حج همه رنگ‎ها، نژادها و مذاهب را در کنار هم قرار می‎دهد و درهم می‎فشارد و شگفتی می‎آفریند که البته با یک رنگ نمی‎توان شگفتی آفرید.

شیخی افزود: تفاوت رنگ‎ها، شیعه و سنی بودن هر دو می‎مانند اما باید زبان ادب، احترام و در نهایت اخلاق سخن گفتن همواره مدنظر باشد، شیعه و سنی یکدیگر را تحریم و تخریب نکنند که خوشبختانه نه اهانت و تخریب بین شیعه و سنی در گلستان به چشم می‎خورد.

وی از برگزاری ۲ همایش بسیج در خرداد سال آینده در شرق و مرکز استان با جمع بیشتری از بسیجیان خبر داد و بیان داشت: بنا داریم تا این همایش‎ها را با یک‎هزار عضو در گلستان برگزار کنیم.

مدیر حج و زیارت گلستان هدف از برگزاری همایش بسیج را با رویکرد تقویت شیعه و سنی عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش داریم تا سوءتفاهم‎هایی که در طول یک‎هزار و 400 سال به هر طریقی که ایجاد شده را در حد توان به حداقل برسانیم.

شیخی متذکر شد: دشمنان نمی‎خواهند شیعه و سنی یکدیگر را بشناسند و در کنار یکدیگر برادرانه زندگی کنند آنها همیشه می‎خواهد بین شیعه و سنی سوظن و پرخاش وجود داشته باشد.

برگزاری همایش عاشورا در منظر اهل سنت را در گلستان

وی خاطرنشان کرد: در آینده همایش عاشورا در منظر اهل سنت را در گلستان خواهیم داشت.

مدیر حج و زیارت گلستان گفت: متاسفانه مقداری سنی‎شناسی‎مان ضعیف است. اگر اهل سنت را بشناسیم، می‎بینیم که مشترکات فراوانی داریم و به این باور می‎رسیم که برادران اهل سنت، شیعیانی هستند که دست بسته نماز می‎خوانند.

ارسال نظر