حقوق معلمان حق‌التدریس پرداخت نشد! مشکل کجاست؟
تعداد بازدید تعداد بازدید: 139 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 12:14 ب.ظ، جمعه، 27 اسفند، سال 1395 نظرات بدون نظر

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه هیچگاه حق‌الزحمه حق‌التدریسی‌ها و سرباز معلمان به عنوان حقوق در بودجه دیده نمی‌شود، تصریح کرد: مشکل پرداخت حقوق این افراد به دلیل کم‌کاری سازمان برنامه و بودجه است.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه عدم تخصیص اعتبارات لازم به آموزش و پرورش مشکلات عدیده‌‌ای را برای معلمان حق التدریس، سرباز معلمان و غیره ایجاد کرده است، گفت: تا زمانی که حقوق معلمان حق التدریس، سرباز معلمان و قراردادی‌ها در بند “و” بودجه که اختصاص به پرداخت حقوق و دستمزد دارد پیش‌بینی نشود، چنین مشکلی در وزارت آموزش و پرورش ادامه خواهد داشت.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش مدت زمان زیادی است که با کسری بودجه روبرو بوده است، افزود: این مهم به دلیل این است که هیچگاه حق الزحمه معلمان حق التدریس، سرباز معلمان و قراردادی‌ها به عنوان حقوق در بودجه دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه باید اذعان کرد که مشکل پرداخت حقوق حق التدریسی‌ها و سرباز معلمان به دلیل کم کاری سازمان برنامه و بودجه است زیرا زمانی که بودجه پرداخت نمی‌شود، نمی‌توان پولی به این افراد تخصیص داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه تاکنون هیچ وزارتخانه‌ای به اندازه آموزش و پرورش به دنبال تخصیص بودجه در سازمان برنامه و بودجه رفت و آمد نداشته است،تصریح کرد: باید یادآور شد که در سال آینده نیز چنین مشکلی وجود خواهد داشت زیرا بودجه پیش بینی شده برای آموزش و پرورش با کسری مواجه است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه برای اولین بار با تلاش نمایندگان مجلس بند مشخصی در لایحه بودجه ۹۶ مصوب شد که مسئولان را موظف به پرداخت ماهانه حقوق معلمان حق التدریس، سرباز معلمان و قراردادی‌ها می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر