حل اختلاف دعاوی خانوادگی و پیشگیری از وقوع جرم در حوزه منابع‌طبیعی اولویت سال ۹۵ دستگاه قضایی گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 301 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:58 ب.ظ، یکشنبه، 15 فروردین، سال 1395 نظرات بدون نظر

رئیس کل دادگستری گلستان می گوید استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف در حل و فصل دعاوی خانوادگی و تمرکز بر پیشگیری به ویژه در حوزه ی منابع طبیعی دو اولویتی است که امسال به صورت ویژه آن ها را در دستور کار خود ، دارد .

هادی هاشمیانبه گزارش سرویس اجتماعی رادکانا، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به تلاش های سال های گذشته محاکم استان برای کمک به ادامه ی زندگی زوج هایی که دچار مشکل بودند ، گفت: طرح آزمایشی بنیاد صیانت از خانواده ، سال موفقی را پشت سر گذاشت و نشان داد با آموزش مهارت های رفتاری و حقوقی به افراد ، می توان از مشکل و تنش در خانواده ها کاست.

وی افزود: اجرایی شدن قانون جدید شورای حل اختلاف ، دست ما را برای بهره گیری بیشتر از توانمندی اعضای این شورا وسازش در دعاوی خانوادگی ، بازتر می کند.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود با اشاره به تاکیدات رئیس قوه قضاییه بر پیشگیری از وقوع جرم به ویژه در بخش منابع طبیعی و محیط زیست  گفت : هر چند سال های گذشته ، کارهای خوبی در حوزه ی پیشگیری از وقوع جرم در استان انجام شده است امسال نیز این بخش جدی تر  در دستور کار ماست .

هادی هاشمیان با تاکید بر این که تلاش ما این است تا در این بخش به گونه ای عمل کنیم که کار به تخریب بنا ها نکشد ، این که منتظر بمانیم تا بنایی ساخته شود و بعد بخواهیم آن را خراب کنیم ، علاوه بر تحمیل هزینه های اجتماعی و مالی ، کمک اصولی به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی نیست .

وی گفت : زمانی همه ی دستگاه ها به جای پیشگیری به دنبال قلع و قمع بودند در حالیکه اگر همه ی دستگاه ها به وظایف خود درست عمل کنند، بنایی ساخته نخواهد شد که بخواهیم حکم تخریب آن را صادر کنیم.

هاشمیان با بیان این که خوشبختانه اکنون شاهد نگاه پیشگیری به ویژه در حوزه ی منابع طبیعی هستیم از مردم هم خواست : برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی ، منابع طبیعی و محیط زیست به میدان بیایند و  هر گونه تخلف ، دست اندازی و  ساخت و ساز در عرصه های ملی ،منابع طبیعی ، محیط زیست و تغییر کاربری زمین های کشاورزی را به شماره ی 09115232737 پیامک کنند.

وی گفت : اگر مردم در این بخش به ما کمک کنند می توانیم امیدوار باشیم دستِ سودجویان از عرصه های ملی و منابع طبیعی که میراثی گرانبها برای نسل های آینده این کشور است ، کوتاه شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر