حمله مجدد عضو شورای شهر گرگان به مهاجرین و حاشیه نشینان شهر
تعداد بازدید تعداد بازدید: 460 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:05 ب.ظ، یکشنبه، 8 دی، سال 1392 نظرات بدون نظر

عضو شورای شهر گرگان با دیگر نسبت به حضور مهاجرین و حاشیه نشینان در گرگان انتقاد کرد و گفت : بحث مهاجرین به استان و شهر گرگان که در حاشیه شهر سکنی گزیدند یکی از اصلی ترین و مهم ترین موضوع است که باعث رشد آمار بی سوادی در استان شده است.

13920602000623_PhotoAبه گزارش خبرنگار رادکانا، عبدالرضا چراغعلی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان، شب گذشته (7 دی) در چهل وچهارمین جلسه رسمی و علنی و شورای شهر گرگان گفت: طبق آمارهای رسمی که از منابع قانونی اعلام شده است موج بی سوادی در کشور و استان بسیار بالاست که در کل کشور تعداد 10 میلیون نفر کم سواد و تعداد 8 میلیون نفر بی سواد مطلق وجود دارد.

وی با اشاره به وجود افراد بی سواد در استان، افزود: باتوجه به هزینه هایی که در استان صورت گرفته است بیش از نرم کشوری افراد بی سواد در گلستان وجود دارد که رتبه آن نسبت به استان دیگر زیر 16 است.

وی خاطرنشان کرد: بحث مهاجرین به استان و شهر گرگان که در حاشیه شهر سکنی گزیدند یکی از اصلی ترین و مهم ترین موضوع است که باعث رشد آمار بی سوادی در استان شده است.

در جواب این سخنان باید گفت که همه جای ایران سرای من است ؛ حال اگر یک انسانی به خاطر شغل همسرش و یا بیکاری و بی پولی و جنگ و… مجبور به مهاجرت شده باید رها شود و یا باید آنها را جمع کرد و به آنها نیز آموزش یادگیری داد.

چطور در بوق و کرنا کرده ایم و استان گلستان را ایران کوچک و مهد همزیستی مسالمت آمیز می نامیم اما وقتی به آمار بی سوادی، قتل، غارت، دزدیدن دختربچه دانش آموز و هزاران بدبختی دیگر می رسیم انگشت اتهام به سمت همین مهاجرین، اقوام و حاشیه نشینان بیچاره روانه می شود.

حال که این افراد بنا به ضرورت روزگار این طور رها شده اند نباید ما هم آنها را از خود دور کنیم که این منش عدالت و جوانمردی مولایمان نیست، بهتر است همه را به چشم انسان نگاه کنیم و برای آنها کرامت اسنانی قائل شویم.

ارسال نظر