حواشی حضور کواکبیان در گرگان ؛ از رفع حصر فتنه‎گران و عملی نشدن وعده ۱۰۰ روزه روحانی تا احترام قائل نشدن به احمدی‎نژاد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 430 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:51 ب.ظ، چهارشنبه، 8 اردیبهشت، سال 1395 نظرات بدون نظر

حضور مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردمسالاری در واپسین دقایق منتهی به انتخابات با حاشیه‎هایی همراه بود.

کواکبیانبه گزارش سرویس سیاسی رادکانا به نقل از پاسرو ، فضای دانشگاهی فرصتی برای حضور و بیان دیدگاه‎های سیاسی افراد مختلف شده است، این بار همایشی با عنوان بررسی پیام‎های انتخابات هفت اسفند مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردمسالاری را به گرگان کشاند تا در جمع دانشجویان پردیس علوم کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان گرگان اظهارنظر کند و به پرسش و پاسخ دانشجویان بپردازد البته این همایش به دعوت انجمن دانشجویان مستقل دانشگاه برگزار شده بود.

بعد از سخنان کواکبیان درباره موضوع پیش‎بینی شده همایش فرصت پرسش کتبی دانشجویان فراهم شد از رفع حصر فتنه‎گران 88 تا عملیاتی نشدن وعده 100 روزه حسن روحانی، از غارت 2 میلیاردی آمریکا تا ربط نداشتن آن به موضوع برجام کلیاتی از گفتمان دو طرف کواکبیان با دانشجویان بود.

یکی از دانشجویان از کواکبیان سوال کرد چرا این دولت اصرار به رابطه با آمریکا دارد، کوابیان در پاسخ گفت که هیچ‎کسی فرش قرمز برای آمریکایی‎ها پهن نکرده اما قرار هم نیست تا ابد قطع رابطه با آمریکایی‎ها داشته باشیم.

جو همایش با طرح یکی از سوالات دانشجویان به هم ریخت، اینکه چرا برای افزایش شعور و بصیرت دانشجویان از حضور سعید جلیلی هم دعوت شود که این سوال تا با پاسخ مجری برنامه که خودش از قشر دانشجو بود مواجه شد که خط فکری بسیج دانشجویی به جلیلی نزدیکتر است و مستقلا عمل کند.

در این لحظه کواکبیان حرف‎های مجری برنامه را منقطع کرده و با لحنی تمسخرآمیز خطاب به دانشجویان گفت: از جلیلی دعوت کنید مطمئن باشید ایشان نمی‎آیند حال اینکه آقای کواکبیان با این اطمینان خاطر از نیامدن جلیلی به گرگان این موضوع را مطرح کرد خود جای سوال دارد.

یکی دیگر از سولات دانشجویان به مشکلات اجرای برجام و عدم دسترسی ایران به سیستم مالی آمریکا اختصاص یافت و صراحتا از دبیرکل حزب مردم سالاری پرسیده شد با این روند آیا تیم مذاکره‎کننده بازنده سیاسی نیست و آیا غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا نتیجه برجام است که کواکبیان در پاسخ به این سوال گفت: ما هم آن را نوعی غارت و ظلم می‎دانیم در شرایطی باید مقابله به مثل کرد و یا از طریق معمولی یا حقوقی و اقدامات مالی این موضوع را پیگیری کنیم که هیچ ربطی به برجام ندارد.

کواکبیان که انگار جو صمیمی دانشجویان او را گرفته بود در ادبیاتی رییس جمهور سابق و فعلی را با محمود آقا و حسن آقا خطاب کرد و گفت: انصاف داشته باشید محمود آقا را هیچ کشور اروپایی راه ندادند اما حسن آقا چند کشور اروپایی رفته و چند تا نیز در نوبت هستند.

بی احترامی به سخنان کواکبیان توسط دانشجویان رشته کلام را برید و دبیر حزب مردم سالاری را به واکنش وادار کرد.

گرچه همایش به موضوع پیام انتخابات هفت اسفند اختصاص داشت اما سوالات دانشجویان به موضوع رفع حصر و برنامه جریان اصلاحات در صورت کسب اکثریت کرسی‎های مجلس اختصاص یافت که کواکبیان در پاسخ گفت: رفع حصر ربطی به قوه قضاییه و مجلس ندارد.

موضوع ممنوع التصویری خاتمی از دیدگاه کواکبیان به دلیل نداشتن مصوبه حرف عجیبی از سوی قوه قضاییه تفسیر شد تا بدانجا که کواکبیان گفت: باید ببینیم قوه قضاییه از کجا و از چه منبع قانونی دراین باره تصمیم گرفته است.

از میان جمع یکی از دانشجویان بلند شد و با صدایی رسا خطاب به کواکبیان به بیانات امام راحل مبنی بر اینکه در جمهوری اسلامی حزب و حزب بازی وجود ندارد سوالات خود را اینگونه مطرح کرد: افراد حزبتان می گویند همه مشکلات از دولت قبلی بوده و اگر پول نفت پایین آمده تقسیر دولت قبلی است و اکنون که غارت 2 میلیارد دلاری آمریکا مطرح است باز هم مشکل از دولت احمدی نژاد است .

این دانشجو فریاد خود را بلندتر کرد و به قرآن قسم خورد که فارغ از هر نوع حزب و جریان سیاسی است و خواستار پاسخگویی شفاف کواکبیان در این زمینه شد و گفت حسن آقای شما و محمود آقا چه گلی بر سر مملکت زدند و بدون آنکه پاسخی دریافت کند جلسه را ترک کرد.

این رفتار که به مذاق کواکبیان خوش نیامد گفت: گر چه من برای رییس جمهور سابق در زمان دولتش احترام قائل بودم اما الان برای محمود آقا احترام قائل نیستم.

انتهای پیام/

ارسال نظر