خانواده‌ها با کم‌کردن توقعات زمینه ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنند/ازدواج آسان سبب استحکام زندگی جوانان و دوری از فساد می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 571 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:56 ق.ظ، دوشنبه، 29 تیر، سال 1394 نظرات ۴ نظر

ابراهیم نورمحمدی: ازدواج آسان، برگزاری مراسم‌های ساده و مهریه اندک سبب پایداری دین، استحکام زندگی جوانان و دوری از فساد و انحرافات در جامعه می‌شود.

???????????????????????????????به گزارش رادکانا، ابراهیم نورمحمدی فعال مذهبی شهرستان کردکوی در گفتگو با خبرنگار ما، در خصوص بیانات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان درباره ازدواج آسان، اظهار داشت: باید در راستای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری، توصیه‌ دینی و قرآنی گام برداشت و جوانان را از هر جهت به ویژه روحی و فکری برای ازدواج آسان آماده کرد.

وی با تأکید بر اینکه خانواده‌ها با کم‌کردن توقعات زمینه ازدواج آسان را برای جوانان فراهم کنند،‌ اضافه کرد: ازدواج آسان، برگزاری مراسم‌های ساده و مهریه اندک سبب پایداری دین، استحکام زندگی جوانان و دوری از فساد و انحرافات در جامعه می‌شود.

نورمحمدی در ادامه سختگیری در ازدواج با تعیین مهریه های سنگین و… را مخالف اسلام دانسته و گفت: از نظر اسلام امر ازدواج و تحقق آن باید برای همه آسان باشد و همه باید در امر ازدواج آسان به جوانان کمک کنند.

این جوان مذهبی با بیان اینکه فراهم نبودن زمینه ازدواج آسان برای جوانان، آنان را به‌سمت گناه سوق می‌دهد، ابراز کرد: یکی از دلایلی که سبب تأخیر در ازدواج جوانان می‌شود، تجمل‌گرایی در فرآیند ازدواج است، چراکه این خصیصه سدّ محکمی ‌برابر ازدواج آنان است.

این جوان کردکویی اثبات آمادگی قبل از ازدواج از سوی خود جوان و خانواده را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: بنده و همسرم دو سال از زندگی مشترکمان حتی گاز، بخاری و تلویزیون در اختیار نداشتیم که به لطف خدا بعد یک ازدواج آسان در حال حاضر از تمامی نعمات خداوندی برخورداریم.

وی در خاتمه هزینه‌های سرسام‌آور ازدواج را باعث بالا رفتن سن ازدواج در بین جوانان دانست و بر ترویج فرهنگ ازدواج آسان در جامعه تأکید کرد و اذعان داشت: بدون شک وجود مهریه‌های سنگین و تجمل‌گرایی سبب بالا رفتن سن ازدواج و تنها ماندن جوانان می‌شود و اگر زمینه ازدواج جوانان فراهم شود، قطعا این قشر نیز از مفاسد اجتماعی دور می‌شوند.

انتهای پیام/

همشهری می گوید:

سلام این فعال توزمینه ازدواج خودش ازدواج کرده که بدونه ازدواج امروز کلا سخت هستش یانه.باحرف زدن که کاری درست نمیشه

noor می گوید:

همشهری عزیز به این بند توجه کن لطفا:

این جوان کردکویی اثبات آمادگی قبل از ازدواج از سوی خود جوان و خانواده را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: بنده و همسرم دو سال از زندگی مشترکمان حتی گاز، بخاری و تلویزیون در اختیار نداشتیم که به لطف خدا بعد یک ازدواج آسان در حال حاضر از تمامی نعمات خداوندی برخورداریم.

آقای ابراهیم نورمحمدی از جوانان خوب و ارزشی روستای بالاجاده و شهرستان کردکوی هستند.
ایشان ازدواج کردند آن هم از نوع آسان…

شیرین می گوید:

با سخت شدن ازدواج متاسفانه پدیده ازدواج سفید دامن گیر جامعه شده است.ازدواج سفید برای کشور ما فاجعه است.

بالابلوکی می گوید:

تریپ فرمانده های داعشو برداشته

ارسال نظر