خانواده به عنوان کوچکترین، اساسی ترین و بنیادی ترین نهاد اجتماعی در هر جامعه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,526 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:26 ب.ظ، دوشنبه، 8 آبان، سال 1391 نظرات یک نظر

رادکانا: فروغ اورسجی، کارشناس امور بانوان فرمانداری کردکوی با توجه به نزدیک شدن به روز خانواده علت نامگذاری این روز را نزول آیه مبارکه هل اتی در سوره انسان در شأن خاندان پیامبر اسلام (ص) بیان کرد.

به گزارش خبرگزاری رادکانا، فروغ اورسجی کارشناس امور بانوان فرمانداری شهرستان کردکوی در جلسه شورای اداری ای شهرستان گفت: لازم است که ما مروری دوباره بر عملکردهایمان در حوزه امور فرهنگی و اجتماعی و علی الخصوص در بحث زنان و خانواده داشته باشیم.

وی اظهار داشت: خانواده به عنوان کوچکترین، اساسی ترین و بنیادی ترین نهاد اجتماعی در هر جامعه ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دین اسلام بر موضوع خانواده، تشکیل و حفظ و حراست از آن تأکید فراوان دارد و در این راستا خاندان پیامبر اسلام (ص) به عنوان بهترین الگو برای ما می باشند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که از خانواده به عنوان سلول جامعه یاد می کنند و می فرمایند: اگر هر خانواده که سلولی از پیکره اجتماع است سالم و درست کار نماید؛ بدنه جامعه و پیکره آن نیز سالم خاوهد ماند تأکید کرد: بیشترین تلاش مسئولان و مدیران، امروز باید برای عرصه های فرهنگی و اجتماعی باشد و در این بین خانواده در درجه اول اهمیت قرار دارد.

کارشناس امور بانوان فرمانداری از حضرت امام خمینی (ره) به عنوان الگویی برجسته و شاخص در این زمینه یاد کرد و فرمود: با مطالعه در سیره و احوال حضرت امام (ره) متوجه می شویم که ایشان توجه به خانواده و زنان را به صورت کاربردی و عملی در زندگیشان پیاده نمودند و این الگویی شایسته برای تمامی مسئولان می باشد.

اورسجی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص ویژه برنامه های گرامیداشت روز خانواده در شهرستان کردکوی گفت: در این راستا ما همه ساله برنامه های مختلفی را اجرا می نمائیم و تأکید ما براین است که ان شاالله امسال به شکلی گسترده تر و در سطح همه ادارات و ارگان های شهرستان شاهد اجرای برنامه های متنوع، شاد و آموزشی برای آحاد جامعه باشیم.

وی از مدیران اجرایی شهرستان خواست هم در حوزه ادارات و هم در حوزه خانوادگی خود به روز خانواده و تکریم این روز در راستای حفظ و تحکیم بنیان خانواده توجه ویژه ای داشته باشند.

لازم به ذکر است اجرای همایش تخصصی خانواده با موضوعات مسائل حقوقی، بهداشت روان و اخلاق در خانواده برای شاغلین دستگاهها و جمعی از خانواده های شهرستان از ویژه برنامه های ستادی گرامیداشت روز ملی خانواده در شهرستان کردکوی می باشد.

مهدی اورسجی می گوید:

لبخند بزن
چشمانت را سرمه بکش
خدا را صدا کن
تا فرصت دیگر
لبخند بزن

سلام
روزگارت خوش
قلمت سبز
مهرت تابنده
عیدت مبارک

ارسال نظر