خبرنگاران گلستان به تماشای ” گودال سرخ” نشستند
تعداد بازدید تعداد بازدید: 893 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:15 ب.ظ، یکشنبه، 17 دی، سال 1391 نظرات بدون نظر

خبرنگاران گلستان شنبه شب به تماشای نمایش گودال سرخ نشستند.

rrrrبه گزارش رادکانا به نقل از مهر، نمایش”گودال سرخ” روایتگر قصه عاشورا، نینوا، دفاع مقدس و ظهور امام زمان را در 13 پرده و در خیمه گاهی به وسعت 1500 متر مربع به تصویر می کشد.

این نمایش، تاریخ صدر اسلام و حال را با نگاهی نو و متفاوت نمایش می دهد. سازه اصلی این نمایشگاه چادری به قطر 41 متر و به ارتفاع 13 متر است و بزرگترین خیمه حسینی در کشور به شمار می آید.

یکی از ویژگی های شاخص این خیمه، مسقف کردن فضایی به مساحت 1320 متر مربع بوسیله یک میله فلزی در مرکز آن است.

استان گلستان پس از کرمان، دومین میزبان نمایش “گودال سرخ” است و در گرگان، علاوه بر پرده‎هایی از برنامه حضرت علی‎اکبر (ع)، حضرت علی‎اصغر (ع)، شهادت امام حسین (ع) نگاهی به مقطع دفاع مقدس نیز تدارک دیده شده است. تهیه کننده این نمایش ترکیبی، سپاه نینوای استان گلستان بوده و ستاد عاشورایی لبیک یا امام، مجری طرح آن است.

همچنین قرارگاه عاشورائیان گلستان و سایر ارگان ها و دستگاههای فرهنگی استان گلستان نیز در این حرکت فرهنگی، یاری رسان بوده اند.

در این نمایش که بازیگران آن از هنرمندان گلستانی هستند، وقایع عاشورا و دفاع مقدس با بهره گیری از شیوه های نو و بدیع هنری و ترکیب و تلفیق صدا، نور و تصویر به نمایش درمی آید.

اجرای این نمایش از 20 آذر در گرگان شروع شده، تا 30 شب ادامه دارد و هر شب در دو سانس 17 تا 18 و 30 و 20 تا 21 و 30 اجرا می شود و هر شب اهالی شهرستان های مختلف استان گلستان از آن بازدید می کنند.

ارسال نظر