خبرگزاری های آبدوغ خیاری در استان گلستان !!!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 388 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:53 ب.ظ، سه شنبه، 22 مرداد، سال 1392 نظرات بدون نظر

چندین بار هم گفتیم که رسانه ها و خبرنگاران در استان گلستان مدافع محکمی ندارند و چند نهاد صنفی موجود هم ضعیف هستند ، در چنین فضای آشفته ای هم یکی می گوید من خبرگزاری گلستان هستم .

thumb271-38dd1c63b7dd7b78660517c1b6ef8a93به گزارش رادکانا، مراسم روز خبرنگار امسال با حاشیه های جدی برگزار شد که مهمترین و چالشی ترین آن اهدا کارت هدیه 120 هزار تومانی به بیش از 400 نفر از فعالین این حرفه بود .

در حالیکه در استان گلستان طبق نظر خبرنگاران شاید 100 خبرنگار فعال نداشته باشیم و البته آمارها نشان می دهد بیش از 200 نفر در خانه مطبوعات ثبت نام کرده اند که این افراد بنا بر نامه مدیرمسئولان بوده که برخی از انها رعایت عدالت را نمی کنند و خواهر و برادر و آشنایان خود را هم معرفی کردند .

این بی عدالتی آنقدر در نزد خبرنگاران واقعی و فعال استان تلخ بود که حتی هدیه 120 هزارتومانی و هدیه خبرنگاران برتر هم آنها را تسکین نداد .

میلیونها تومان پول بیت المال به جیب کسانی رفت که نباید می رفت و می شد این روز را بهتر از این پاس داشت تا حق کسی ضایع نشود ، خدای ناکرده خبرنگاران مدافع عدالت هستند نه بانی و مجری بی عدالتی .

کارشناسان امر متفق القولند که اشفته بازاری بنام خبرنگاران در استان گلستان وجود دارد که هر کسی با خانواده اش قهر کرد می رود خبرنگار می شود و تازه ادعا هم دارند که ما فلان کردیم و . . .

اخیرا در این جمعه بازار رسانه ای یک وبلاگ هم پیدا شده و خود را خبرگزاری گلستان نامیده است . حال یا مدیر وبلاگ خام و کم تجربه هست که نمی داند خبرگزاری شدن چه مراحل سختی دارد یا بقیه خبرنگاران و اهالی رسانه را کم سواد فرض کرده است .

جالب است بدانید این وبلاگ که هر از چند گاهی برخی اخبار را در صفحه اصلی درج می کند و اخبار سایتها و خبرگزاری ها دیگر را کپی می کند در نشست های خبری استان خبرنگار معرفی کرده که واقعا خنده دار است .

خنده دار تر اینکه در سالروز تجلیل از خبرنگاران در شورای شهر گرگان وبرخی نهادها از این خبرنگار تقدیر هم می شود که این دیگر شاهکار رسانه ای استان محسوب می شود .

دوستان می دانند که خبرگزاری شدن آدابی دارد که در توان حتی برخی نهادها نیست تا اینکه یکی بخواهد شخصا خبرگزاری بزند . تازه آنهایی هم که خبرگزاری هستند پشت شان به نهادی متصل است اما این وبلاگ با چه مدعایی خود را خبرگزاری فرض کرده نمی دانیم .

شاید شما هم با ما هم عقیده هستید که فضای مطبوعاتی و خبرنگاری استان آنقدر آشفته و در هم است که نمی توان ساماندهی خاصی برای آن متصور شد .

در عین حال هنوز خانه مطبوعات و ارشاد استان واکنشی به این تناقض رسانه ای نشان نداده و هیچ صحبتی هم با مدیران این وبلاگ نشده است .

ارسال نظر