خبری بسیار خوشحال کننده برای روستاییان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 498 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:04 ق.ظ، یکشنبه، 28 مهر، سال 1392 نظرات بدون نظر

در حالی که هنوز وام ۱۶ میلیون تومانی مسکن روستایی از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل ابلاغ نشده، معاون اول رئیس جمهوری با ارسال نامه‌ای به بانک مرکزی دستور داد، تا ساخت مسکن روستایی بدون وقفه ادامه یابد.

thumb276-e7349320f03280e95ca61d74bd927eaaبه گزارش رادکانا، بازسازی و احداث واحدهای مسکونی روستایی از سال ۸۴ با پرداخت تسهیلات بانکی در دستور کار دولت نهم و دهم قرار گرفت.

دولت در سال اول قرار شد، با پرداخت ۵ میلیون تومان وام بانکی به هر واحد مسکونی ۲۰۰ هزار مسکن روستایی احداث و بازسازی کند.

در سال ۸۵ نیز دولت با پرداخت وام ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر را در دستور کار خود قرار داد.

در سال ۸۶ نیز با دستور رئیس جمهوری این تعداد با ۱۰۰ هزار واحد مسکونی افزایش نسبت به سال ۸۵ به ۳۰۰ هزار واحد مسکونی رسید.

در سال ۸۶ این تسهیلات به ۶.۵ میلیون تومان افزایش یافت و بر اساس قانون بود که مقرر شد، سالانه ۱۵ درصد به این سقف اضافه شود.

سقف این وام در سال جاری به ۱۶ میلیون تومان رسید، اما ظاهراً بانک مرکزی هنوز پرداخت این وام را با گذشت چند ماه از سال به بانک‌های عامل که شش بانک هستند، ابلاغ نکرده است.

گزارش‌ها حاکی از این است که به تارگی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با ارسال نامه‌ای به بانک مرکزی بر ادامه ساخت مسکن روستایی تاکید و اعلام کرد که باید ساخت مسکن روستایی بدون وقفه ادامه یابد.

*پیشنهاد تسهیلات ۱۸ میلیونی مسکن روستایی

خبرها حاکی از این است که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز به تازگی پیشنهادی برای افزایش سقف وام مسکن روستایی ارائه کرده است.

در این پیشنهاد آمده است که چون قیمت انواع مصالح ساختمانی بالا رفته است، مبلغ ۱۶ میلیون تومان (سقف وام سال ۹۲) برای احداث مسکن روستایی کافی نیست.

در این پیشنهاد سقف وام ۱۸ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. / فارس

ارسال نظر