خبری که شبانه از سایت ” گرگان نامه ” حذف شد + سند و دلایل
تعداد بازدید تعداد بازدید: 659 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:02 ق.ظ، شنبه، 2 آذر، سال 1392 نظرات بدون نظر

قسمت گورچکل سایت گرگان نامه شب گذشته مطلبی را که یک اقدام شورای شهر گرگان را در برابر درخواست شهردار معنا دار خوانده بود حذف کرد .

1111111111111000000به گزارش رادکانا، شب گذشته مطلبی با تیتر ” اقدام معنا دار و بی سابقه اعضای شورای شهر گرگان “از بخش گورچکل سایت گرگان نامه حذف شد .

این مطلب از حدود سه روز پیش در سایت گرگان نامه منتشر شده بود و حتی برخی سایت های دیگر هم آن را پوشش داده بودند ، مدیر این سایت در حرکتی عجیب شب گذشته این مطلب را از حالت انتشار خارج کرد که دلایل گوناگونی برای آن متصور است .

برای روشن شدن موضوع برای مخاطبین عزیز ، ابتدا مطلب مذکور عینا آورده می شود و سپس در خصوص دلایل حذف آن نکاتی ذکر می گردد :

** متن خبری که از 3 روز پیش در گرگان نامه منتشر شده بود :

تیتر : اقدام معنا دار و بی سابقه اعضای شورای شهر گرگان

”  اعضای شورای اسلامی شهر گرگان در اولین روز هفته جاری و در دقایق آخر جلسه علنی و رسمی  شورا با درخواست شهردار گرگان جهت خرید هدیه ای به مبلغ یک میلیون تومان برای مراسم تودیع جواد قناعت استاندار سابق گلستان مخالفت کردند و این لایحه  شهردار در شورای شهر رای نیاورد.

 درخواست خرید هدیه در شرایطی در شورای گرگان حد نصاب لازم را کسب نکرد که بنظر می رسید اکثر اعضای شورای شهر از عملکرد  و توجه قناعت به مردم مرکز استان رضایت لازم را نداشتند.

 گفتنی است که تعدادی از اعضای شورای شهر گرگان ، شرایط نابسامان مردم مرکز استان را نتیجه تصمیمات ناعادلانه و کم توجه ای مدیران مرکز استان به مردم  این دیار می دانند . “

** دلایل و نکات مربوط به حذف خبر :

1. درخواست شهردار گرگان و طرح آن در شورا و رای گیری برای آن محرمانه بوده و مدیر سایت گرگان نامه به اشتباه اقدام انتشار آن نموده است که پس از مواجه شدن با اعتراضات گسترده اقدام به حذف آن نموده است .

2. اصل در خواست و طرح آن در شورا و رای ندادن به آن و رسانه ای کردن این موضوع ، همه در قالب یک سناریو می گنجد و آن هم تداوم مخالفت ها و دشمنی با استاندار سابق گلستان از سوی برخی اعضای شورا بوده است .

اما دلیل اصلی :

3. بذل و بخشش از این دست در قالب دادن هدیه به برخی مسئولین دیگر و بعضی اعضا شورا ، مسبوق به سابقه ای طولانی بوده و انتشار چنین خبری ، حساسیت و توجهات را برای مرور و انعکاس و رسانه ای کردن آن بذل و بخشش ها که دیگر از سناریویی پیچیده برخوردار نبوده فراهم می کرده است .

اعضا محترم شورا می توانند با مراجعه به اسناد مالی و آرشیو برنامه های تجلیل و تقدیر برگزار شده و همچنین شنیده های نزدیک به واقعیت لیست بلند و بالایی از این دست بذل و بخشش های ثبت شده و نشده ای که رسانه ای هم نشده اند پیدا کنند . 

به عنوان مثال :

** در هفته تربیت بدنی سال جاری از برخی اعضا شورا که در بعضی هیئت های ورزشی مسئولیت داشته اند با مبالغی قابل توجه تقدیر شده ، در حالیکه شهردار محترم طرحی به شورا ارائه نکرده و اعضای شورا هم به نفی یا ثبات آن رای نداده اند .

** اخیرا شنیده شده از طرف یکی از مسئولین 3 دستگاه ” تبلت ” به 3 نفر از اعضای شورا اهداء شده که هنوز انگیزه و هدف اهدا کننده روشن نیست .

در نهایت آنچه به نظر صحیح می رسد این است که مهندس قناعت استاندار سابق گلستان و یا هیچ مسئول دیگری که مدت مسئولیتش به پایان می رسد محتاج و نیازمند هدیه این و آن نیستند که این گونه برای آن طرح و رای و جنجال ایجاد شود .

ضمنا بر فرض طرح در شورا شهر از طرف شهردار و رای نیاوردن آن ، رسانه ای کردن آن اصلا اقدام شایسته ای نبود که بعد از حاشیه سازی ؛ کننده این کار برای جبران خطای صورت گرفته ، خبر را از سایتش حذف کند .

لینک این مطلب در سایت “‌ گرگان خبر ” : اقدام معنا دار و بی سابقه اعضای شورای شهر گرگان

سند حذف خبر از گرگان نامه :

 1111111111111000000

ارسال نظر