خبر خوش برای مالباختگان پست بانک روستای مهترکلاته کردکوی
تعداد بازدید تعداد بازدید: 578 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 9:08 ب.ظ، پنج شنبه، 19 فروردین، سال 1395 نظرات یک نظر

در پی تجمع چند روز پیش جمعی از مالباختگان روستای مهترکلاته از توابع شهرستان کردکوی واقع در غرب گلستان مقابل شعبه مرکزی پست بانک این استان در گرگان یک مسوول آگاه از پرداخت مطالبات طلبکاران خبر داد.

مهترکلاتهبه گزارش سرویس اقتصادی رادکانا به نقل از ایرنا، سه روز پیش حدود 50 نفر با تجمع مقابل پست بانک گلستان خواستار بازپس گیری مبالغ پس انداز خود در این بانک شدند.

آنان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشتند: براساس اعتماد به شعبه پست بانک روستای مهتر کلاته مبالغ سپرده گذاری شده خود را از دست داده اند و فردی از این شعبه حساب های اهالی را خالی کرده است.

یک مالباخته که مدعی است بیش از دو میلیارد ریال در پست بانک پس انداز دارد، به ما گفت: حدود دو سال قبل زمین های خود را فروختم و در قالب دو فقره چک در پست بانک روستا حساب باز کردم.

اسماعیل رهنما افزود: این شعبه پست بانک در داخل روستا بود و به علت در دسترس بودن حساب خود را در همین شعبه باز کردم و دو فقره چک درمجموع به مبلغ دو میلیارد و 200 میلیون ریال به فردی به نام “ق و” به عنوان متصدی شعبه دادم و در قبال آن اوراق بانکی دریافت کردم.

وی اظهار داشت: اما در دی ماه 94 متوجه شدم که حساب من خالی شده و فرد مذکور نیز متواری است و اقداماتی برای بازپس گیری پول خود انجام دادیم که هنوز به نتیجه نرسیده است.

این مالباخته اضافه کرد: حتی متصدی پست بانک شعبه روستای مهترکلاته با استفاده از اوراق امانتی از یک بانک شهرستان کردکوی به اسم من مبلغ 600 میلیون ریال وام گرفته و بدهکارم کرده است.

یکی دیگر از مالباختگان گفت: در اسفند ماه سال گذشته “تندرو و نوروزی” از مدیران ارشد پست بانک کشور به همراه امام جماعت روستا در مسجد جامع مهترکلاته در حضور مردم جلسه ای تشکیل دادند و از قول “فرحی” مدیر عامل پست بانک کشور قول دادند که قبل از عید همه پول ها را به مردم بازگردانند تا هیچ مالباخته ای وجود نداشته باشد اما در عمل اینگونه نشد.

حمیدرضا صادقپور که میزان سپرده گذاری خود در شعبه پست بانک روستا را دو میلیارد و 300 میلیون ریال اعلام کرد، افزود: تاکنون حتی یک ریال هم به ما پرداخت نشده است و خواهان بازپس گیری حق و حقوق قانونی خود هستیم.

وی تصریح کرد: پرونده اخاذی و کلاهبرداری کارمند متخلف پست بانک به دادسرای گرگان ارسال شده است لذا با مراجعه به دادسرا خواهان رسیدگی فوری به مشکل پیش آمده شدیم.

یک مالباخته دیگر گفت: فرد کلاهبردار اکنون در زندان است اما زندانی بودن او برای ما پول و سرمایه نمی شود.

مسلم مسگر مدعی شد: مبلغ سپرده او در زمان فرار کارمند پست بانک در شعبه 300 میلیون ریال بوده و اکنون در دفترچه حسابش مبلغی وجود ندارد.

تجمع کنندگان در برابر مدیریت شعب پست بانک استان گلستان با وجود ممانعت مامور و نگهبان وارد ساختمان شدند تا با مدیر و یا معاونین او گفتگو کنند اما آنها در محل حضور نداشتند.

یکی از کارمندان مدیریت شعب پست بانک گلستان در این خصوص گفت: حق با مردم است و در حال رایزنی با مسئولین و مدیران و دستگاه قضایی برای پیگیری حقوق مالباختگان هستیم اما با برگزاری تجمع کار آنان به نتیجه نمی رسد و فضا را بیشتر متشنج می کند.

وی که خواست نامش فاش نشود به خبرنگار ما گفت: مبلغ کل سپرده های مردم در پست بانک روستای مهترکلاته کردکوی 30 میلیارد ریال است و با جلسه ای که در حضور تعدادی از مالباختگان به نمایندگی از بقیه برگزار شد، بنا شده که جلسه ای در دادگاه برگزار و نتیجه به مردم اعلام شود.

وی همچنین اظهار داشت که فرد متهم نه رئیس شعبه و نه کارمند پست بانک بوده بلکه کارگزار دفتر خدمات ارتباطی روستایی است و در واقع این افراد کارگزار محسوب شده و در قبال ارائه خدمات کارمزد دریافت می کنند.

این کارمند پست بانک گلستان یادآور شد در اجرای اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی نمایندگی پست بانک به این افراد اعطا می شود تا خدمات بانکی به روستائیان ارائه دهند.

تماس چند باره خبرنگار ما برای گفت و گو با مدیر پست بانک گلستان از طریق تلفن همراه و ثابت بی نتیجه ماند.

همچنین خبرنگار ما برای پی بردن به چگونگی روال قضایی این موضوع در تماس با دادستان گرگان جزئیات را جویا شد که سید مصطفی حقی مسئول دفتر خود را موظف به پاسخگویی کرد.

مسئول دفتر دادستان نیز خبرنگار ما را برای اطلاع از جزئیات به بازپرس شعبه سوم دادسرای گرگان احاله داد اما چندین بار تماس با شماره تلفن وی نتیجه نداد.

مهترکلاته یکی از روستاهای بزرگ شهرستان کردکوی است که در 20 کیلومتری شمال شرق مرکز شهرستان قرار داشته و افزون بر سه هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/

صفا می گوید:

علی جان از سخنرانی دکتر تو آمل چیزی نذاشتیا :))

ارسال نظر