خدا را شکر که پرنسس با شال و کلاه آمد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 190 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 3:09 ق.ظ، دوشنبه، 16 مرداد، سال 1396 نظرات بدون نظر

هجوم برخی نمایندگان مجلس جمهوری اسلامی ایران برای گرفتن عکس یادگاری غیر رسمی و یا سلفی با فدریکا موگرینی _ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا _ پیش از آنکه دلربایی پرنسس غربی را به ذهن متبادر کند؛ عدم درک جایگاه نمایندگی، خود باختگی شخصی و کم جنبه بودن نمایندگان مردم را در برابر دیدگان میلیون ها بیننده به نمایش گذاشته است

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ عزت، حکمت و مصلحت از اصول حاکم بر دکترین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و دولتمردان و همه آنانکه به هر روشی در قامت نماینده جمهوری اسلامی به برقراری رابطه در حوزه بین الملل اقدام می کنند باید این اصول را مد نظر قرار داده و خیال تخطی از آن را از سر به در کنند.

هجوم برخی نمایندگان مجلس جمهوری اسلامی ایران برای گرفتن عکس یادگاری غیر رسمی و یا سلفی با فدریکا موگرینی _ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا _ پیش از آنکه دلربایی پرنسس غربی را به ذهن متبادر کند؛ عدم درک جایگاه نمایندگی، خود باختگی شخصی و کم جنبه بودن نمایندگان مردم را در برابر دیدگان میلیون ها بیننده به نمایش گذاشته است که در سطحی فراتر عزت حاکمان جمهوری اسلامی را در عرصه روابط بین‌الملل مخدوش کرده است.

تحلیف گذشت. صدای چک چک دوربین ها و برق فلاش ها هم گذشت. کاش نمایندگان ما در برهه هایی که رفتارشان تحلیل و تفسیر های بین المللی را در پی دارد قدری قبل از هر رفتار احساسی و جو زدگی، در تبعات و آثار آن تامل کنند تا دولت مجبور نشود تاوان این رفتارهای خاله زنکی را پای میز مذاکرات بین المللی پس بدهد.

به هر حال  اگر” عزت ” مان حفظ شود بدک نیست. هر چند خدا به خیر کرد که پرنسس رویاهای قصه ما با شال و کلاه در انظار حاضر شد در غیر این صورت معلوم نبود چه بلایی سر ” حکمت ” و ” مصلحت ” می آمد.

نویسنده: اسماعیل البرزی

انتهای پیام/

ارسال نظر