خرافه …رای درسه شنبه بعد از دوشنبه ماه نوامبر در آمریکادر عصر مدرنیته غرب…!
تعداد بازدید تعداد بازدید: 975 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 1:38 ب.ظ، پنج شنبه، 18 آبان، سال 1391 نظرات یک نظر

رادکانا: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در وسط هفته! و آن هم «سه‌شنبه‌ها» به یک سنت تبدیل شده است.

به گزارش رادکانا، مردم آمریکا سه شنبه، 6 نوامبر برای انتخاب نمایندگان سیاسی خود پای صندوق‌های رأی رفته اند. انتخابات فدرال آمریکا همیشه در اولین سه شنبه پس از اولین دوشنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود. علت گزینش این روز برای برگزاری انتخابات نیز به «حرکت دلیجان‌ها» ارتباط دارد.

سابورف که میزبان و تهیه کننده برنامه زنده «هافینگتون پست» در آمریکا می باشد در این خصوص می گوید: واقعاً مسخره است. بی‌معناست. به هیچ وجه دلیل موجهی برای رأی دادن در سه شنبه بعد از اولین دوشنبه ماه نوامبر وجود ندارد.»

شاید بشود مردم آمریکا را خرافه پرست ترین ملت جهان دانست که حتی کودکان کوچه و بازار ما نیز بر خرافات آنان پوزخند، نیشخند می زنند، برای نمونه از گفتگو در کنگره آمریکا جهت به پای صندوق رای رفتن برای رای دادن در روز سه شنبه بعد از دوشنبه ماه نوامبر یاد کرد، که قدرت خرافه پرستی و استفاده از آن توسط لابی های صهیونیست اشاره کرد، برای نمونه تعدادی از این خرافات رایج در مردم آمریکا از سایت ایرا ن تراک ذکر می گردد:” اگر عنکبوتی روی شانه کسی حرکت کند نباید آن را کشت و به سرعت باید یک شمع یا چراغ روشن نمود، در غیر این صورت شخص مورد نظر نفرین خواهد شد! دیده شدن یک کلاغ سیاه به صورت تنها نشانه ای از بدشانسی است! عدد سیزده به عنوان یک نشانه ی قدرتمند از بدشانسی و نحوست، نباید در هیچ مکان عمومی و حتی پلاک گذاری منازل مورد استفاده قرار بگیرد! در عوض 1+12 باید جایگزین شود! نعل اسب باید در ورودی در خانه ها نصب شود تا نشانه ی شانس و برکت باشد! شکستن آینه هفت سال بدبختی و نحسی به بار خواهد آورد. برای از بین بردن این نحسی تکه های آینه را جمع کنید و زیر نور ماه در خاک مخفی سازید! قرار گرفتن کلاه بر روی تخت نشانه بدشانسی است! اگر کسی خواب بد و پریشان کننده ای دیده باید در صبح روز بعد قبل از صحبت کردن در مورد خواب یا یادآوری آن، صبحانه بخورد وگرنه خوابش تعبیر می شود!”
وقتی روشنفکران غرب زده و پیروان آنان از کهنه پرستی و قدیمی شدن فرهنگها سخن به میان می آورند و با چماق مدرنیته بر فرق سنت می کوبند و با اصطلاحات دهن پرکن اندرحکایت مدرنیته و تفکرات بنیانگذارانش سخن به میان می آورند! عوام شاید فکر کنند ملت آمریکا غرق در این تفکرات، تمام زوایای فکری آنان به قله های این مبانی می اندیشند ولی فرهنگ عمومی مردم آمریکا پراست از خرافات جورواجورکه در این فرهنگ تصور انسان بعنوان یک موجود متعالی را امر محال می نمایاند.
با مروری بر فرهنگ عمومی مردم آمریکا که با زرق و برق هالیود و استفاده از ماشینیزم در پرتو نور صوت و فیلم که حقیقت را دگرگون جلوه می دهند و در جهت منافع زورمداران بسته به منافع، راست را دروغ و دروغ را راست جلوه می دهند بیشتر می شود در این فرهنگ سراسر دروغ و جعلی، شناخت و حقیقت تاخت و تاز بر ادیان کهن الهی جهان که ریشه در حقایق فطری دارد را می توان پی برد. چرا که دروغ اساسا بی فروق است .
یکی از مواردی که برخی معتقدند: تغییر به پای صندوق رفتن مردم آمریکا برای رای دادن: “در سه شنبه بعد از دوشنبه ماه نوامبر ” برای مردم آمریکا محال است ریشه در حقیقت این تفکر دارد که اساسا چون این فرهنگ بر مبنای دروغ بنا شده است نوگرایی ادعایی مدرنیته نیز قادر به تغییر خرافات خود ساخته آن نیز نمی باشد.

 

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا

Haman می گوید:

با این مطلبی که خوندم و مطالبی که قبلا خوندم این نتیجه رو میشه گرفت که غرب و خیلی از کشور هایی دیگه روی نظم خاصی کار میکنن که اصولشون همین خرافه و پرستی و اعتقادات خیلی عجیبشون هست که اگه یه خرده دقت کنیم میبینیم درست این اعتقاداتی که این ها دارن نقطه رو به روی اسلام هست !!

ارسال نظر