خسارت ۵/۳ میلیاردی به صیادان غیرمجاز گلستان
تعداد بازدید تعداد بازدید: 781 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 4:24 ب.ظ، جمعه، 22 دی، سال 1391 نظرات یک نظر

فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان گفت: در سه ماهه گذشته ۳ میلیارد و ۵۸۵ میلیون ریال خسارت به صیادان غیرمجاز استان وارد شده است.

13911009000568_PhotoAبه گزارش رادکانا به نقل از روابط عمومی شیلات گلستان، ابراهیم کیخا اظهار داشت: در این مدت یک‌هزار و 597 مرحله گشت ساحلی و دریایی توسط یگان حفاظت شیلات گلستان انجام شده است.

به گفته وی، در سه ماهه گذشته 629 مرحله گشت شبانه، 144 مرحله گشت روزانه و 824 مرحله گشت ساحلی انجام شده است.

کیخا با بیان اینکه از ابتدای مهر ماه سال‌جاری تا پایان آذرماه نیروهای یگان حفاظت شیلات گلستان، 11 هزار و 261 نفر ساعت گشت و بازرسی از مناطق تحت حفاظت خود انجام داده‎اند، تصریح کرد: در این مدت 2 هزار و 129 مورد بازرسی از صیدگاه‎ها، شناورها و بازار ماهیان انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان با تشریح عملکرد یگان حفاظت شیلات در سه ماهه گذشته افزود: دستگیری 15 نفر از متهمان، ارسال 30 فقره پرونده به مراجع قضایی، رهاسازی 301 قطعه ماهی غضروفی به دریا و انهدام 17 فروند قایق پاروئی بخشی از عملکرد یگان در این مدت است.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش‎های مستمر نیروهای یگان حفاظت، 130 رشته دام غضروفی، 8 هزار و 364 رشته دام استخوانی، 61 کیلوگرم ماهی استخوانی، یک کیلوگرم ماهی غضروفی کشف و ضبط شده و تعداد سه فروند قایق پاروئی و دو فروند قایق موتوری توقیف شدند.

کیخا افزود: در سه ماهه گذشته 301 قطعه بچه ماهی خاویاری از دام‎ها جمع‎آوری و رهاسازی شده است و مقدار 30 لیتر بنزین و گازوئیل از متخلفان کشف و ضبط شد.

وی یادآور شد: ماموران گشت دریایی حراست دریا به صورت شبانه‎روزی از منابع عمومی در دریای خزر محافظت می‌کند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و دست‎اندازی به منابع دریایی با متخلفین برخورد می‎کند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی شیلات گلستان گفت: برای استمرار و دوام فعالیت‎های یگان حفاظت منابع آبزی شیلات گلستان نیازمند حمایت‎های همه‌جانبه مسئولان امر در بحث‎های مختلف اعم از اعطای تجهیزات و افزایش تعداد نیروی انسانی مورد نیاز است.

افسر جوان می گوید:

با سلام
گلستان بلاگ مرجع وبلاگ نویسان استان گلستان
آماده دریافت نظرات سازنده شما و لینگ های مطالب شما میباشد
( لینگ مطالب خود را در اختیار ما قرار دهید تا با نام شما در گلستان بلاگ قار گیرد)
منتظر حضور شما هستیم

ارسال نظر