خط تولید انبوه سامانه پدافند هوایی “یا زهرا(س)” افتتاح شد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 702 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:31 ب.ظ، یکشنبه، 8 بهمن، سال 1391 نظرات بدون نظر

خط تولید سامانه سلاح پدافند هوایی یا زهرا(س) با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شد.

511064_origبه گزارش رادکانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سرداراحمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه مراسم افتتاح خط تولید سامانه سلاح پدافند هوایی یا زهرا (س) و تحویل دهی انبوه سامانه پدافند هوایی مرصاد به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ،  گفت: به حول و قوه الهی امروز شاهد یکی دیگر از دستاوردهای درخشان فرزندان انقلاب و رشید ملت ایران در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع هستیم ، طراحی و ساخت سامانه سلاح پدافند هوایی که در قالب پروژه ای با نام مقدس یا زهرا(س) آغاز و با همین نام مقدس نامگذاری شد، پروژه ای که حلقه خودکفایی در طراحی و تولید سامانه های پدافند هوایی برد کوتاه را در کشورمان تکمیل کرد.

وزیر دفاع گفت: این سلاح پدافندی قابلیت شناسایی، ردیابی و انهدام اهداف هوایی مانند انواع هواپیما، بالگرد و پهپاد را در برد کوتاه دارد.

سردار وحیدی با بیان اینکه سامانه متحرک پدافند هوایی یا زهرا(س) قابلیت اتصال به شبکه پدافندی کشور را دارد گفت: این سامانه قادر است در هر موقعیتی استقرار یافته و به طور موثری ماموریت خود را انجام دهد.

سردار وحیدی همچنین در خصوص تحویل دهی انبوه سامانه پدافندی هوایی مرصاد گفت: سامانه موشکی زمین به هوای مرصاد یک سامانه پدافند هوایی پیشرفته و کار آمد با برد متوسط است که قادر به انجام عملیات پدافند علیه انواع هواپیما های سریع ، بالگرد ، هواپیمای بدون سرنشین و موشک کروز را دارد.

وی افزود، سامانه مرصاد در شب و روز قادر به انجام عملیات است و به گونه ای طراحی شده که در محیط جنگ الکترونیک می تواند ماموریت خود را با موفقیت انجام دهد.

سردار وحیدی خاطر نشان کرد این سامانه در رزمایش هوایی مدافعان آسمان ولایت 4 که در منطقه شرق کشور برگزار شد توانست اهداف هوایی را با موفقیت منهدم و کارنامه ای موفق را ثبت کند.

وزیر دفاع در ادامه تصریح کرد، به برکت انقلاب اسلامی ایران و همت دانشمندان و متخصصان وزارت دفاع امروز صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران از حیث تنوع تولیدات دفاعی جز 5 کشور اول دنیا به شمار می رود و این توانمندی موجب شده است تحریم های همه جانبه دشمنان، خللی در روند اقدامات و فعالیت های صنایع دفاعی کشورمان ایجاد نکند.

سردار وحیدی با تبریک این موفقیت های بزرگ  به محضر فرمانده معظم کل قوا، ملت انقلابی ایران اسلامی و نیروهای مسلح مقتدر و توانمند جمهوری اسلامی گفت : وزارت دفاع در سال تولید ملی با تلاش و خلاقیت مدیران لایق،کارکنان خدوم و متخصصان زبده خود، موفق شد دستاورد های بزرگی در عرصه هوایی، فضایی، موشکی، دریایی، زمینی، الکترونیک و اپتیک، ضد زره، خودرویی ، مهمات و تسلیحات به ارمغان آورده، یکبار دیگر بالندگی و پویایی صنعت پرافتخار دفاعی میهن عزیزمان را به اثبات رساند.

ارسال نظر