خون بدل و جایگزینی ندارد و تنها راه درمان بیمار نیازمند به آن، اهدای خون است
تعداد بازدید تعداد بازدید: 349 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 11:13 ق.ظ، چهارشنبه، 7 مرداد، سال 1394 نظرات بدون نظر

حجت الاسلام محمودی گفت: بسیاری از افراد جامعه به دلیل آموزه‌های دینی، اعتقادات و تفکرات خود در زمان های بخصوصی مثل شب قدر، محرم و … برای اهدای خون به مراکز اهدای خون مراجعه می‌کنند، اما به دلیل اینکه نیاز به خون هر روز وجود دارد، باید مراجعه کنندگان را به روزهای دیگر سال هم هدایت کنیم تا در روزهای دیگر سال نیز این کار انجام شود.

1392052010312به گزارش خبرگزاری رادکانا،حجت الاسلام غلامحسین محمودی در گفتگو با خبرنگار ما، ضمن تأکید بر مسئله فرهنگ‌سازی اهدای خون در جامعه و رفع مشکلات موجود در این زمینه، مردم خداجوی کردکوی را به اهدای خون در مرکز انتقال خون این شهرستان فرا خواند و اذعان داشت: نهادینه شدن این فرهنگ نگرانی کمبود خون برای بیماران نیازمند را به شدت کاهش می دهد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کردکوی با اشاره به اهمیت نجات جان انسان از منظر قرآن، حیات بخشی به انسانها را از جمله مواردی عنوان کرد که در آموزه های دینی بر آن تاکید شده است و ضرورت آن هم با مراجعه به بیمارستان ها برای ما روشن می شود، که اهداء خون از این جمله موارد است.
وی در ادامه با ذکر این نکته که اهدای خون سبب نجات جان بیماران می شود، اهدای خون را هم برای اهدا کننده و هم دریافت کننده مفید دانست و گفت: خون بدل و جایگزینی ندارد و تنها راه درمان بیمار نیازمند به آن، تزریق است و گاهی اهدای خون از اهم امور محسوب می شود.
این مقام مسئول در بخشی از سخنان خود به اهمیت اهدا خون اشاره کرد و گفت: بسیاری از افراد جامعه به دلیل آموزه‌های دینی، اعتقادات و تفکرات خود در زمان های بخصوصی مثل شب قدر، محرم و … برای اهدای خون به مراکز اهدای خون مراجعه می‌کنند، اما به دلیل اینکه نیاز به خون هر روز وجود دارد، باید مراجعه کنندگان را به روزهای دیگر سال هم هدایت کنیم تا در روزهای دیگر سال نیز این کار انجام شود.
حجت الاسلام محمودی در خاتمه با تاکید بر این مطلب که اهدای خون باید به صورت یک برنامه مداوم باشد، گفت: نیاز به خون در تمام روزهای سال وجود دارد به همین دلیل بهتر است که اهدا کنندگان در طول سال و با برنامه‌ریزی دقیق،اهدای خون به صورت یک برنامه مداوم را مدنظر داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر