خیمه های عزای حسینی در جای جای بالاجاده برپا می شود
تعداد بازدید تعداد بازدید: 193 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 10:33 ق.ظ، شنبه، 25 شهریور، سال 1396 نظرات بدون نظر

در آستانه فرا رسیدن محرم حسینی فعالیتهای تشکلهای دینی و هیاتهای مذهبی و تکایا شتاب و قوتی بخود گرفت و یک تکاپوی حسینی در جای جای روستا ایجاد شد.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا؛ امنا و مسئولان هیتهای مذهبی با مشارکت اعضای هیت در آرایش ظاهری ساختمانها و اهتزار پرچمهای متبرک به نام مقدس حضرت سید الشهدا و شهدای کربلا و سیاه پوش کردن هیتها و معابر و آماده سازی تجهیزات و ادوات عزاداری می باشند.

هماهنگی با ذاکرین و مداحان اهل بیت و سخنرانان و متولیان فعالیتهای خدمات رسانی به عزادران از مهمترین فعالیتهای هیتهای مذهبی بالاجاده است.

تلاش شورای اسلامی و دهیاری برای تکمیل پروژه های عمرانی خیابانهای اصلی محل تردد هیتهای مذهبی و برنامه ریزی برای برگزاری مراسم عزادارای تجمیعی هیتهای مذهبی در حسینیه اعظم (تکیه) از برجستگی های فعالیتهای مذهبی روستا در این روزها می باشد.

مهمترین بخش این تلاشهای دینی در حسینه اعظم (تکیه) آماده سازی فضای حسینه و حیاط برای خدمات رسانی به عزاداران حسینی توسط امنای محترم حسینیه اعظم صورت می پذیرد.

گفتنی است؛ اجتماعات بالاجاده ایها در گرگان در قالب هئیت جان نثاران ابی عبدالله و در تهران در قالب هیتهای مذهبی جوانان حضرت علی اکبر علیه السلام در منطقه 17 (ابوذر) و حضرت سید الشهدا در شهر ری و غلامان ابوالفضل العباس علیه السلام به صورت اجتماعی از اهالی قلندرایش و بالاجاده مقیم در اسلامشهر در دهه اول محرم فعالیتهای مذهبی دارند.

نویسنده: عبدالرسول جوادی بالاجاده

انتهای پیام/

ارسال نظر