دانشجو باید ولایی باشد
تعداد بازدید تعداد بازدید: 400 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 8:03 ق.ظ، سه شنبه، 17 آذر، سال 1394 نظرات بدون نظر

رئیس دانشکده امام علی (ع) کردکوی گفت: تنها راه برون رفت و کاهش این دل نگرانی ها را گوش به فرمان مقام معظم رهبری بودن و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری که بارها مشاهده شده بسیار خردمندانه، حکیمانه و آینده نگرانه بوده و بارها نظام و مملکتمان را از گرداب های خطرناک به سلامت به در برده است.

Untitled3به گزارش رادکانا، دکتر غلامرضا عرفانیان رئیس دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) شهرستان کردکوی درگفتگو با خبرنگار ما، ضمن تبریک فرارسیدن روز دانشجو، اظهار داشت: دانشجویان باید سرشار از انگیزه ایمانی باشد و این ایمان در حدی بالا باشد که بتواند بصیرت دینی داشته باشد تا خودش را در برابر تهاجم های فرهنگی گم نکند و قله های علمی، فرهنگی را مورد توجه قرار داده و جرات اقدام داشته باشد.

دانشجو نسبت به آرمانهائی که دارد باید در وسط میدان باشد

وی با اشاره به حضور دانشجو و دانشگاهها در تمامی عرصه های نظام تاکید کرد: دانشجو نسبت به آرمانهائی که دارد باید در وسط میدان باشد و با مجاهدت های علمی و ایمان به خدا و اتکا به توانمندی داخلی و بدون نگاه به خارج، پیشرفت و شتاب علمی کشور را بهبود بخشد.

عرفانیان در ادامه افزود: معاونت فرهنگی، تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی دانشگاه، برای تقویت ارزش‌های اخلاقی، باورهای دینی و ارتقای هویت اسلامی و ملی، برنامه‌های مختلف فرهنگی را برای ارائه به دانشجویان در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: دانشجویان ما در قالب تشکل ها و انجمن ها باید به سراغ رسالت اصلی خودشان که بالابردن سطح فکری، فهم سیاسی و فهم علمی است بروند و از عوارض آن نیز به دور باشند که به دام حرکت های سیاسی نیفتند .

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) شهرستان کردکوی با اشاره به وجود جریان‌هایی با اهداف خاص در دانشگاه ها اظهار کرد: در خصوص اینکه چگونه می توان مانع به حاشیه رفتن تشکل های دانشجویی شد باید بگوییم برای اینکه بتوانیم تشکل های دانشجویی را از حاشیه سازی دور کنیم باید سیاسیون و احزاب در تشکل های دانشجویی دخالت نکنند و اینکه مدیریت و هدایت تشکل ها توسط دانشگاه و اساتید انجام شود تا به حاشیه سازی منتهی نشود.

دشمن سرمایه‌گذاری عظیمی برای نفوذ فرهنگی به کشور را در دستور کار دارد

این مقام مسئول با بیان اینکه دشمن سرمایه‌گذاری عظیمی برای نفوذ فرهنگی به کشور را در دستور کار دارد، افزود: متاسفانه در کشورهای غربی پژوهشکده‌هایی برای نفوذ هرچه بیشتر فرهنگی در ایران تاسیس شده و دشمنان ایران اسلامی کارهای مطالعاتی زیادی برای رخنه در فرهنگ کشور در دستور کار خود قرار داده‌اند ولی در کشور ما اقدام اساسی برای رویارویی با این هجمه صورت‌نگرفته به گونه‌ای که حتی بعضی افراد به واقعیت قصد دشمن در نفوذ فرهنگی به کشور شک دارند.

عرفانیان با اشاره به نزدیکی انتخابات، بیان کرد: متشنج کردن فضای دانشگاه توسط برخی افراد در رسانه‌ها نادرست است، زیرا فضای دانشگاه جای سیاسی ‌کاری نیست، اما برخی افراد سعی دارند تا با ترفندهای مختلف در محیط دانشگاه نفوذ و محیط را نا امن کنند که باید مراقبت‌های لازم صورت گیرد.

رئیس دانشکده امام علی (ع) کردکوی با بیان این نکته که دانشجو باید ولایی باشد، گفت: تنها راه برون رفت و کاهش این دل نگرانی ها را گوش به فرمان مقام معظم رهبری بودن و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری که بارها مشاهده شده بسیار خردمندانه، حکیمانه و آینده نگرانه بوده و بارها نظام و مملکتمان را از گرداب های خطرناک به سلامت به در برده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر