دانشجو نقش اصلی و موثر در ثبات و پایداری انقلاب داشته است.
تعداد بازدید تعداد بازدید: 823 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 7:01 ب.ظ، پنج شنبه، 16 آذر، سال 1391 نظرات بدون نظر

دکتر کیایی ریاست محترم دانشگاه پیام نور شهرستان کردکوی در مصاحبه خبری با خبرنگار رادکانا بمناسبت روز دانشجو در اولین همایش کوهپیمایی بسیجیان دانشگاههای غرب استان در شهرستان کردکوی گفت: : بنده روز دانشجو را خدمت تمامی دانشجویان و همچنین اساتید محترم دانشگاهها تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

دکتر کیایی ریاست محترم دانشگاه پیام نور شهرستان کردکوی در مصاحبه خبری با خبرنگار رادکانا بمناسبت روز دانشجو در اولین همایش کوهپیمایی بسیجیان دانشگاههای غرب استان در شهرستان کردکوی گفت: بنده روز دانشجو را خدمت تمامی دانشجویان و همچنین اساتید محترم دانشگاهها تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

برگزاری این همایش ریشه ای 52 ساله دارد، همه مان می دانیم که در روز دانشجو در 16 آذر سال 1332 دانشجویان به دنبال حضور نماینده رئیس جمهور وقت آمریکا جناب نیکسن در ایران دست به اقدام اعتراض آمیز و تظاهرات زدند، این اقدام دانشجویان به این جهت بوده که حضور نیکسن نماینده رئیس جمهور آمریکا در ایران 3 ماه بعد از کودتای 28 مرداد انجام گرفت. کودتای 28 مرداد باعث سرنگونی دولت مصدق شد، مصدق هم دولتی مردمی بوده است بنابراین دانشجویان به خواست مردم و برای توجه به نظر مردم حضور نماینده آمریکا بعد از کودتای 28 مرداد را حضور بدی می دانستند و اعتراض مردم و ملتشان را براساس بصیرتی که داشتند بصورت تظاهرات و راهپیمایی در محیط دانشگاه نشان دادند و طبیعتا این یک حرکت بصیرت آفرین، بصیرت سنج و به موقع و شایسته بوده که ما بعد از 53 سال هرساله بخاطر این حرکت بصیرت آفرین و بصیرت سنج یاد این دانشجویان را گرامی می داریم.

وی در ادامه افزود: دانشجو نقش اصلی و موثر در ثبات و پایداری انقلاب داشته است. طبیعتا دانشجوی گرامی ما باید بداند تنها یک دانشجو نیست که فقط درس بخواند و به مقاطع بالاتر دست یابد بلکه یک دانشجو در حیات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه نقش موثری دارد کمااینکه این سه شهید بزرگوار شریعت رضوی، قندچی و بزرگ نیا کاری کردند که 52 سال از شهادتشان می گذرد همچنان نامشان بر زبان هاست لذا این همایش حتما باید تأثیر زیادی روی دانشجو بگذارد که دانشجو بداند حضورش در دانشگاهها صرفا برای خواندن درس و گرفتن مدرک نیست بلکه می تواند به عنوان یک عضو موثر در جامعه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه خودش نقش آفرینی کند.

کیایی در خصوص هدف از برگزاری این همایش گفت: این همایش یک انعکاس جهانی دارد و خبرنگارانی از سایر کشورها، رسانه ها و گیرنده ها اخبار این مراسمات را در سرتاسر جهان منتشر می کنند لذا ما می خواهیم به جوامع دیگر بفهمانیم همچنان این بصیرت، بینش، زنده بودن و پویایی در قشر دانشجویی ما حتی بعد از انقلاب وجود دارد.

دکتر کیایی تصریح کرد: همانا دانشجوها در فتنه 88 در تظاهرات های بعد از انتخابات که توسط افرادی سودجو برپا شده بود کمک های بسزایی به نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

پایگاه خبری تحلیلی رادکانا

ارسال نظر