دبستان شهدای نوچمن گرگان به محل اقامت گوسفندان تبدیل شده
تعداد بازدید تعداد بازدید: 1,520 تاریخ ارسال تاریخ ارسال: ساعت 2:22 ب.ظ، چهارشنبه، 2 بهمن، سال 1392 نظرات بدون نظر

دبستان شهدای نوچمن که زمانی محیط پرورش استعدادهای درخشانی بود امروز به محلی برای اقامت گوسفندان تبدیل شده است .

dabestane-shohade-nochaman-by-saber-nochamani-www.nochaman.ir_-300x217به گزارش رادکانا، دبستان ابتدایی شهدا نوچمن سال های نه چندان دور در دل کلاس های نه چندان با کلاس خود، شاگردانی را تربیت کرد که اکنون در ادارات اقصی نقاط کشور مشغول به خدمت و فعالیت هستند.

همه آن دانش آموزان دیروز که به دنبال علم و دانش بودند و توانستند امروز برای خود سمتی دست و پا کنند اگر از آنها بپرسید که در کدام مدرسه ابتدایی تحصیل کردید مطمئنا بعد از اینکه نام دبستان شهدای نوچمن را ذکر کردند، به بازخوانی خاطرات زیبایشان در آن مدرسه خواهند پرداخت.

از معلم هایشان، از فلک هایشان، از میز تحریر های که به جای دو نفر سه نفر روی آن می نشستند و موقع امتحان یکی پایین می نشست، از ناظم ها که با دیدنشان فرار می کردند و از استنسیلی که سوالات امتحان را کپی می کرد و از زنگ آخر گفتن های قلدر های کلاس و  …

بعد از ساخت مدرسه راهنمایی امام حسین (ع) که اکنون به دبیرستان امام سجاد تبدیل شده است، به دلایل مختلف از قبیل پیر شدن ساختمان دبستان، کم شدن تعداد دانش آموزان، وجود امکانات جدید در مدرسه پایین و … دبستان و مدرسه راهنمایی درهم ادغام شدند.

ادغام شدن دو مدرسه همانا و استفاده و سو استفاده از این محیط همانا، چراکه از محیط مدرسه برای ورزش های مثل والیبال، فوتبال و … و یا آشپزی برای ایام محرم و عزا و شادی استفاده درست می شود اما از همین فضا سوء استفاده هایی مثل خلوت کردن انگشت شماری از افراد نامعلوم در کلاس های درس که آثار این خلوت کردن های ناسالم در کلاس ها اکنون موجود است صورت می گیرد، اما در آخرین استفاده ای که نمی دانیم اسمش را چه بنامیم!! گوسفندانی را می بینیم که شبانه روز در این کلاس ها مقیم هستند.

dabestane-shohade-nochaman-by-saber-nochamani-www.nochaman.ir -300x217

مدرسه ای که با قدمتی بیش از ۴۰ سال فعالیت و پرورش افرادی که اکنون در سطح استان و کشور برای خود صاحب نام هستند اکنون به پرورشگاه گوسفند تبدیل گشته است.

حال پیشنهاد می گردد مسئولین محترم روستا، با عزمی راسخ و با همتی مثال زدنی، فکری جدی یا برای احیای مجدد این مدرسه ببینند و یا اینکه در صورت عدم نیاز اداره آموزش و پروش به دبستان در روستای نوچمن، با هماهنگی های درون سازمانی و اداری، زمین این مدرسه به شورای اسلامی و دهیاری واگذار گردد و از این فرصت برای ساخت اماکن عمومی از قبیل کتابخانه و قرائت خانه، سالن جلسات درون روستا، دفتر شورای اسلامی، پایگاه بسیج، گسترش مسجد صاحب الزمان(عج)، خانه عالم، کانون فرهنگی و هنری، و یا نهایتا سالن فرهنگی و ورزشی استفاده درست و بهینه گردد. / پایگاه اینترنتی نوچمن /

ارسال نظر